DomáceŠUTAJ EŠTOK: Minister vnútra podal trestné oznámenie v súvislosti...

ŠUTAJ EŠTOK: Minister vnútra podal trestné oznámenie v súvislosti s poskytnutím ochrany čurillovcom

-

ŠUTAJ EŠTOK: Minister vnútra podal trestné oznámenie v súvislosti s poskytnutím ochrany čurillovcom

BRATISLAVA 27. novembra (SITA) – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) podal trestné oznámenie v súvislosti s okolnosťami poskytnutia ochrany skupine vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu, známymi ako čurillovci. Šutaj Eštok sa na Generálnu prokuratúru obrátil pre podozrenie zo spáchania trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Ako uviedol na sociálnej sieti, trestné oznámenie podal na skupinu osôb. Minister je presvedčený, že ochrana pre tieto osoby je nezákonná a bol spáchaný trestný čin.

„Podmienky, za akých sa čurillovci dostali k ochrane zo strany Úradu špeciálnej prokuratúry SR, by mali byť prešetrené. Rozumiem, že agenda Úradu na ochranu oznamovateľov je nová, no aj tu treba striktne dodržiavať zákon,“ uviedol Šutaj Eštok. Zdôraznil tiež, že zákon musí platiť pre každého rovnako a považuje za dôležité, aby všetky štátne orgány dodržiavali princípy fungovania právneho štátu. Aj udeľovanie ochrany zo strany Úradu špeciálnej prokuratúry i Úradu na ochranu oznamovateľov by podľa ministra vnútra malo mať svoje opodstatnenie.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás