NázoryĽ. Blaha: BRUSEL ČELÍ NAJVÄČŠIEMU ŠKANDÁLU VO SVOJEJ HISTÓRII...

Ľ. Blaha: BRUSEL ČELÍ NAJVÄČŠIEMU ŠKANDÁLU VO SVOJEJ HISTÓRII – PLÁNOVALI EKONOMICKY ZLIKVIDOVAŤ MAĎARSKO?!

-

Ľ. Blaha: BRUSEL ČELÍ NAJVÄČŠIEMU ŠKANDÁLU VO SVOJEJ HISTÓRII – PLÁNOVALI EKONOMICKY ZLIKVIDOVAŤ MAĎARSKO?!

Ak sa potvrdí článok z amerických Financial Times, že Európska komisia plánovala ekonomicky zničiť Maďarsko, ak Maďari nepodporia balík pomoci pre Ukrajinu, bude to ten najväčší škandál, akému Brusel čelil od začiatku európskej integrácie.

 1. Ak v EÚ funguje takéto bohapusté vydieranie, potom členské štáty reálne fungujú ako kolónie.
 2. Keď sa impériu znepáči kolónia, dokáže ju ekonomicky vypnúť. Nulová suverenita, nulová sloboda. Das Neue Europa.
 3. Buď poslúchnete vojnových štváčov z Bruselu alebo vás zlikvidujú. Takto to vyznieva z tajného dokumentu, o ktorom píšu americké médiá. To je hrôza.
 4. Ak takto fungujú technokrati v Bruseli, potom sa pýtam, či EÚ vedie vojnu proti svojim členským štátom – lebo plánovať ekonomickú likvidáciu inej krajiny, to je vojnový akt.
 5. Odkiaľ zobrali technokrati z Bruselu mandát na to, aby plánovali likvidáciu maďarskej ekonomiky?
 6. Odkiaľ berú mandát na to, aby sa de facto pokúšali cez brutálny ekonomický nátlak o režimovú zmenu?
 7. Už v prípade Poľska bol jedným z dôvodov, pre ktorý vyhrala voľby probruselská opozícia, že Brusel trestal predošlú poľskú vládu ekonomickými zbraňami – priznáva to britský The Economist.
 8. V prípade Maďarska doposiaľ Brusel ekonomickým vydieraním neuspel a Orbán má podporu drvivej väčšiny Maďarov. Ako sa Brusel opovažuje trestať Maďarsko za demokratické rozhodnutia a suverénnu politiku?
 9. Opakujem – ak sa potvrdí, že Financial Times disponuje dokumentom z EÚ, v ktorom sa plánovalo ekonomicky zničiť Maďarsko, EÚ môže čeliť obvineniam zo surového imperializmu – bez akéhokoľvek demokratického mandátu.
 10. Mala komisia mandát od lídrov členských štátov? Nie. Mala mandát od kohokoľvek? Nie. Má mandát na imperiálnu politiku voči členským štátom? Nie, prepánajána, nie!
 11. Kvôli vojne proti Rusku sú ochotní urobiť čokoľvek. Aj znásilniť základné princípy, na ktorých stojí európsky projekt – to je šialené.
 12. My, Slováci, stojíme za Maďarskom a odmietame takéto flagrantné porušovanie národnej suverenity. A demokracie. A mieru!
 13. A ak sa potvrdí, že technokrati v Bruseli takýto vojnový akt voči nášmu susedovi naozaj plánovali, potom musí byť voči Komisii vyvodená zodpovednosť – exemplárna zodpovednosť.
 14. To, čo si dovoľujú v poslednom čase európske inštitúcie, či už Komisia alebo Európsky parlament, je cez všetky čiary.
 15. Keď EP kvôli Šimečkovcom útočil na Slovensko a šíril o nás lži, Maďari sa nás zastali. Teraz je rad na nás, aby sme sa my zastali Maďarska.

Dnes chcú ekonomicky zlikvidovať Maďarsko, zajtra to môžeme byť my, pozajtra niekto iný, kto nebude poslúchať.

Bráňme si našu suverenitu pred svojvôľou úradníkov, nič viac nechceme! ✊

Zdroj:

https://t.me/LubosBlahaSmer/1547

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

 1. Budeme sa brániť ešte hlbším vliezanim do Bruselského zadku? Asi hej. 80 roční dedkovia ,politruci, nevytiahnu Slovensko z koloniálneho panstva Západu. Máte aj niekoho , kto sa v hospodárení a osamostatnení od korporácií vyzná a vie ako na to ? Či je lepšie byť v europarlamente ?

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás