fbpx
DomáceZoroslava K. a bývalého šéfa SIS Vladimíra P. mali...

Zoroslava K. a bývalého šéfa SIS Vladimíra P. mali opäť obviniť

-

Zoroslava K. a bývalého šéfa SIS Vladimíra P. mali opäť obviniť

Bratislava 8. februára (TASR) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) mal opätovne obviniť podnikateľa Zoroslava K. a bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. v kauze SIS. Na sociálnej sieti o tom informovali obhajcovia Zoroslava K. Polícia informáciu zatiaľ nepotvrdila.

Pôvodné obvinenia v prípade zrušila vlani v auguste generálna prokuratúra. Exriaditeľa tajnej služby obvinili vtedy z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur.

Bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. a konkurzného právnika Zoroslava K. obvinili pre korupciu. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Jana Tökölyová.

„Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR môže potvrdiť, že dvom osobám bolo vznesené obvinenie v korupčnej trestnej veci. Osobe Z. K. za podplácanie a osobe V. P. za prijímanie úplatku a iné trestné činy,“ priblížila hovorkyňa. Vzhľadom na procesné štádium veci sa v súčasnosti nebude prokuratúra podrobnejšie vyjadrovať, aby nezmarila alebo nesťažila vyšetrovanie.

Polícia spresnila, že okrem trestného činu prijímania úplatku čelí Vladimír P. aj obvineniu zo zneužívania právomoci verejného činiteľa i ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Obhajcovia Zoroslava K. na sociálnej sieti uviedli, že má ísť o opätovné obvinenie v kauze SIS. Pôvodné obvinenia v prípade zrušila vlani v auguste generálna prokuratúra. Exriaditeľa tajnej služby obvinili vtedy z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava K. vo výške 40.000 eur.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás