fbpx
DomáceZnížte pre gastro DPH, inak sa do neho nasťahuje...

Znížte pre gastro DPH, inak sa do neho nasťahuje mafia! Vyzýva a varuje vládu Hlina

-

Znížte pre gastro DPH, inak sa do neho nasťahuje mafia! Vyzýva a varuje vládu Hlina

Slovenské gastro sa zmieta v obrovskej kríze. Nízke návštevy prevádzok, malé tržby, ale tiež rozličné obmedzenia či lockdowny spôsobili, že mnohí sú na pokraji krachu. Spolu s potravinármi volajú po znížení DPH. Vláda je však stále hluchá.

Majitelia a prevádzkovatelia gastro zariadení sú doslova na kolenách. Nielenže im chýbajú peniaze za tržby, ale odchádza im aj skúsený personál. Už dlhí čas preto apelujú na vládu aby znížila DPH, ktoré máme jedno z najvyšších v únii. Žiaľ, doteraz márne. Na vysokým DPH sa v statuse zamýšľa aj expredseda KDH Alojz Hlina, ktorý je tiež prevádzkovateľom gastronomickej prevádzky.

Ak sa nezníži DPH, jeho výber bude omnoho nižší, plus tu budeme mať novú mafiu

„Ak ste „mŕtvy“, DPH neplatíte… Povedzte to, prosím, niekto slovenskej vláde. Jasné, všade okolo sú hlupáci, iba my tomu rozumieme. Mafia sem, mafia tam. Všade počúvame mafia. S tým slovom sa u nás dnes operuje s ľahkosťou pierka. Ak však jednu mafiu odstavujeme, s čím plne súhlasím, prečo vytvárame ďalšiu?“ pýta sa v úvode statusu antipopulista Hlina. Podľa neho sa mafia vráti a začne tam, kde vždy začínala – v gastre.

- reklama -

„Nielen naši susedia majú rozum, ale aj celá Európa má rozum. Chcú nechať prežiť gastro a nechcú návrat mafie, preto majú zníženú DPH. Prečo u nás vieme dať stovky miliónov na hlúpe nápady s „atómovou bombou“? Prečo vieme dať desiatky miliónov na hlúpy nápad s lotériou? Ale o záchrane gastra a o nevytváraní podhubia pre mafiu sa nevieme ani rozprávať a aspoň dočasne to urobiť?“ kladie pre vládnu koalíciu nepríjemné otázky exšéf kresťanských demokratov, ktorý pred voľbami chcel ísť s touto „partičkou“ spolu do vlády.

Argumenty adresované hluchej vláde amatérov

„Dovolím si tvrdiť, že ak sa zníži DPH, tak za rok, za rok-dva bude suma, ktorú štát vyberie z gastra na DPH tá istá ako vyberá pri tej vysokej DPH teraz a možno aj vyššia. Ak sa nezníži DPH, suma výberu bude omnoho nižšia, plus tu budeme mať novú mafiu,“ myslí si Hlina. A z čoho vychádza?

Ak sa DPH nezníži:

  • Veľa z tých, ktorí ju poctivo platia, neprežijú.
  • Veľa z tých, ktorí ju platia, skĺznu do sivej- čiernej ekonomiky a prestanú DPH platiť.
  • Tí, ktorí ju neplatia teraz, ju určite platiť nezačnú.
  • Tí, ktorí ju platia a prežijú, v absolútnom čísle ten výpadok nenahradia.

Ak sa zníži DPH:

  • Veľa gastroprevádzkam to pomôže prežiť /ak ste mŕtvy DPH neplatíte – povedzte to, prosím, tým, ktorí o tom rozhodujú/ a budú ďalej platiť DPH.
  • Veľa tých, ktorí DPH platia, ju budú platiť aj naďalej, radšej zníženú DPH štátu a mať pokoj, ako prejsť do sivej, či čiernej ekonomiky a nechať sa vydierať mafiou.
  • Veľa tých, ktorí teraz neplatia DPH, sa „znormalizuje“ a začnú platiť DPH, radšej platiť štátu a mať pokoj, ako sa nechať vydierať mafiou.

Toľko teda status Alojza Hlinu. V ňom vláde polopate vysvetľuje, prečo je zníženie DPH lepším riešením ako ponechať ho na súčasnej, doslova zdierajúcej výške.

Autor článku: Jozef Uhlarik. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. Nechcem byť škodoradostný , ale tak vám treba . Súhlasili ste s delením ľudí na očkovaných a neočkovaných , nič ste proti tomu neurobili . Keď ste si mysleli , že vás tí očkovaní uživia tak vám treba . Je mi vás na jednej strane ľúto , ale na druhej strane ste si to vypýtali .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás