fbpx
- Reklama -
Zahraničné(aktualizované) Zeman opäť v nemocnici. Nakazil sa covidom?

(aktualizované) Zeman opäť v nemocnici. Nakazil sa covidom?

-

(aktualizované) Zeman opäť v nemocnici. Nakazil sa covidom?

Praha 25. novembra (TASR) – Českého prezidenta Miloša Zemana musia opätovne previezť do Ústrednej vojenskej nemocnice (ÚVN) v Prahe. Oznámila to vo štvrtok spravodajská stanica CNN Prima News s tým, že Zeman sa údajne nakazil koronavírusom.


      „Môžem potvrdiť, že dochádza k prevozu pána prezidenta do ÚVN,“ potvrdil zmienenému zdroju lekár Boris Šťastný zo spoločnosti Senior Home Group. Tá sa mala o Zemana starať po jeho štvrtkovom prevoze do prezidentského sídla v Lánoch.


      Šťastný informáciu o Zemanovej nákaze koronavírusom odmietol potvrdiť s odkazom na zachovanie lekárskeho tajomstva, uviedol webový spravodajský portál Novinky.cz. Podľa rozhlasovej stanice Frekvence 1 mal Zeman pozitívny test na koronavírus, príznaky ochorenia však zatiaľ nemá.

- reklama -


      Zemana prepustili z ÚVN vo štvrtok o 10.00 h. Prezident tam bol prevezený 10. októbra s ťažkosťami spôsobenými bližšie nešpecifikovaným ochorením. Chirurg Pavel Pafko, ktorý je členom prezidentovho lekárskeho konzília, predtým povedal, že Zeman má chronické ochorenie pečene.


      Pôvodne bol 77-ročný prezident hospitalizovaný na oddelení intenzívnej starostlivosti, neskôr ho premiestnili na rehabilitačné oddelenie a potom na lôžko dlhodobej starostlivosti, z ktorého už prijímal hostí – vrátane premiéra v demisii Andreja Babiša a kandidáta na jeho nástupcu Petra Fialu.


      Zeman by mal Fialu vymenovať za predsedu vlády v piatok 26. novembra na zámku v Lánoch.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás