fbpx
- Reklama -
ZahraničnéZelenskyj: Čína nesmie pomáhať Rusku vo vojne na Ukrajine

Zelenskyj: Čína nesmie pomáhať Rusku vo vojne na Ukrajine

-

Zelenskyj: Čína nesmie pomáhať Rusku vo vojne na Ukrajine

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Canberra 3. augusta (TASR) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredajšom virtuálnom prejave k austrálskym študentom povedal, že by bol rád, keby sa Čína – ktorá sa usiluje zachovať si v otázke vojny na Ukrajine neutralitu – pridala ku krajinám, ktoré inváziu ruských síl odsudzujú. TASR správu prevzala z agentúry AP.

- reklama -

Zelenskyj sa cez online prejav prihovoril študentom 21 austrálskych univerzít na podujatí, ktoré hostila Austrálska národná univerzita v Canberre.

Na otázku jedného zo študentov, týkajúcu sa postoja Pekingu, Zelenskyj uviedol: „Čo sa týka aktuálnej situácie, Čína balansuje a skutočne si zachováva neutralitu. A budem úprimný, táto neutralita je lepšia, ako keby sa Čína pridala k Rusku.“ „Je pre nás dôležité, aby Čína Rusku nepomáhala,“ dodal ukrajinský líder prostredníctvom tlmočníka.

AP pripomína, že Čína sa odmietla kriticky vyjadrovať o vojne na Ukrajine a takisto ju ani neoznačuje pojmom invázia. Peking zároveň odsúdil sankcie voči Rusku, ktoré prijali Spojené štáty a ich spojenci a Západ obvinil z provokovania Moskvy. Čínsky prezident Si Ťin-pching povedal, že prijatie sankcií voči Rusku by mohlo byť „dvojsečnou zbraňou“.

AP dodáva, že Zelenskyj na podobných univerzitných fórach vystúpil aj v minulosti – v júni v Kanade a v júli v Japonsku. Zelenskyj sa austrálskej vláde poďakoval za to, že Ukrajine poskytla takú rozsiahlu pomoc, ako žiadna iná nečlenská krajina Severoatlantickej aliancie.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

4 COMMENTS

  1. Presne tak ako to tu komentujú, dokedy tohoto zdrobovaneho blbá tu budú propagovať. Tak nech rozkaze Číne aby rusom nepomáhal, a komu má pomáhať jemu?? On vtiahol Ukrajinu do vojny, že tam vtrhli rusy bol len následok jedno politiky a jeho prisluhovačov. Po vojne mu to spočítaju, ale USA ho skryjú ako to urobili aj s nemeckými fašistami po vojne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás