NázoryZamestnanci Markízy do štrajku nevstupujú: Vedenie súhlasilo so všetkými...

Zamestnanci Markízy do štrajku nevstupujú: Vedenie súhlasilo so všetkými podmienkami

-

spot_img

Zamestnanci Markízy do štrajku nevstupujú: Vedenie súhlasilo so všetkými podmienkami

Zamestnanci TV Markíza do štrajku nevstupujú. Vo videu na sociálnej sieti informovali, že vedenie súhlasilo so všetkými podmienkami štrajkového výboru.

Vedenie televízie označilo rozhodnutie svojich pracovníkov za pozitívny krok. Svedčí podľa neho o tom, že väčšine zamestnancov záleží na dobrom mene televízie, a spoločne s vedením TV Markíza považujú súčasnú situáciu za riešiteľnú cestou racionálneho dialógu. Stanovilo tiež tri body pre rozumný dialóg.

Elementárne princípy novinárskej práce

„Hodiny sme v rokovaniach trvali na elementárnych princípoch novinárskej práce a tieto prísľuby sme nakoniec dosiahli. Na štrajk preto dnes nemáme dôvod. Na sľúbené pravidlá ale musíme dohliadať, pretože sa nerodili ľahko, preto zostávame v štrajkovej pohotovosti,“ uviedli zamestnanci vo videu.Môže vás zaujímaťVedenie Markízy ukončilo rokovanie so štrajkovým výborom. Ten hovorí o nepochopiteľnom konaní

Vedenie televízie vo vyhlásení deklarovalo ochotu a snahu pokračovať v dialógu, ak v ňom budú ako partneri vystupovať zástupcovia zamestnancov, ktorým ide skutočne o rozumný dialóg, a nie o vyhrotenie celej situácie. Pre dialóg definovalo tri body, ktoré považuje za neprekročiteľné a nedajú sa v žiadnom prípade relativizovať.

Prvý z bodov hovorí o tom, že TV Markíza nikdy nepripustí, aby bolo jej vysielanie zneužité v prospech ktorejkoľvek zo súperiacich politických strán. Ďalej, že redakčná zodpovednosť za vysielanie televízie je v rukách vedenia ako zástupcov držiteľa oprávnenia na vysielanie.

„Táto zodpovednosť pritom musí zostať nedeliteľná, pretože je to práve manažment TV Markíza, kto je plne zodpovedný regulačným orgánom, verejnosti a akcionárom televízie,“ uvádza televízia.

Poškodenie dobrého mena

V poslednom bode sa konštatuje, že je nemysliteľné, aby akákoľvek osoba, ktorá zneužila vysielací priestor k neautorizovanému vysielaniu a poškodila dobré meno televízie, reprezentovala do budúcna záujmy redaktorov, moderátorov a bola naďalej tvárou televízie.Môže vás zaujímať Internetom sa šíri zoznam novinárov, ktorých majú odstaviť. Podľa experta to môže predstavovať riziko

„Manažment TV Markíza je zároveň presvedčený, že v skutočnosti sa požiadavky jeho zamestnancov a zamestnankýň prakticky zhodujú s jeho vlastnými snahami, smernicami Redakčnej rady CME, ako aj závermi Redakčnej rady CME,“ dodalo vedenie televízie.

Zdroj:

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás