fbpx
NázoryZáleská priznala, že v minulosti zobrala od Bödörovho advokáta...

Záleská priznala, že v minulosti zobrala od Bödörovho advokáta luxusné športové hodiny (pluska.sk)

-

Záleská priznala, že v minulosti zobrala od Bödörovho advokáta luxusné športové hodiny (pluska.sk)

Zamotáva sa. To, čo najprv označila za lož, teraz priznáva.

Ani za svet sa sudkyňa Pamela Záleská nechce vylúčiť z prípadu o nitrianskom podnikateľovi Norbertovi Bödörovi. Ten sa obáva jej zaujatosti pri rozhodovaní okrem iného napríklad pre vzťah k jeho advokátovi Pavlovi Gašparovi. Celá záležitosť sa dostala až na Najvyšší súd. A v čom je problém? Sudkyňa priznala, že od neho zobrala parádne športové hodinky Garmin, za ktoré by niektorí pra­cujúci ľudia nechali v obchode celú výplatu a ešte by im nestačila. Sudkyňa, ktorá súdi ľudí za ko­rupciu, sa však tvári, ako keby sa nič nestalo.

Vybavené slovom ďakujem

Už v minulosti sme citovali advokáta Pavla Gašpara, ktorý robil Záleskej vyššieho súdneho úradníka na Okresnom súde v Nitre. „V rámci pracovnej porady sme mali debatu, kde mi hovorila, že by chcela nejaké inteligentné hodinky, že sa jej páčia hodinky Garmin a či nepoznám niekoho, kto by vedel vybaviť cenu a podobne. Hovorím, že viem zohnať v jednom e-shope so zľavou, nie je problém. Doniesol som jej hodinky, ale nedošlo na tému, čo bude s platením. Povedala len ‚ďakujem‘,“ opisoval Gašpar udalosti spred piatich rokov. Pri hodinkách to však vraj neskončilo. „Prešiel polrok a ona vraví: ‚Potrebovala by som notebook.‘ Zohnal som notebook a zase iba ‚ďakujem‘.“

Prečo vyšší súdny úradník kupoval sudkyni prvotriednu elektroniku? „Mal som vtedy pred justičnými skúškami, ona o mne ako sudkyňa, ktorej som bol pridelený, písala hodnotenie, čiže som nemal možnosť voči nej vyskakovať, tak som situáciu potichu akceptoval,“ vysvetľuje Gašpar, prečo si peniaze od sudkyne Záleskej jednoducho nepýtal.

Vyčíslenie

Sudkyňa Záleská označila tvrdenia o nákupe hodiniek a počítača za lživé a odmietla sa z rozhodovania o Bödörovi vylúčiť. Záležitosti sa musel venovať Najvyšší súd SR. To už Gašpar neostal len pri slovách, predložil aj faktúry za hodinky z roku 2017, objednávku notebooku a e-mailovú komunikáciu medzi ním a sudkyňou z novembra 2018. Podľa faktúr zaplatil Gašpar za hodinky a ich príslušenstvo 961,28 eura. Spolu s notebookom investoval vyše tritisíc eur.

Pre PLUS 7 DNÍ Pamela Záleská na otázky o hodinkách a note­booku od Gašpara nereagovala, Najvyšší súd však ignorovať nemohla. Vo svojom vyjadrení opakovala, že Gašpar klame a ona nevidí dôvod na svoje vylúčenie zo senátu rozhodujúcom o jeho klientovi, no pod tlakom dôkazov zrazu priznala, že hodinky skutočne dostala.

„Počas účasti na pretekoch Tvrďák dňa 10. 6. 2017 na Donovaloch som si s Mgr. Pavlom Gašparom potykala. V tom roku som od neho dostala do daru športové hodinky značky Garmin. Neprijala som tento dar v súvislosti s výkonom mojej funkcie sudkyne, v súvislosti s mojou rozhodovacou činnosťou alebo v akomkoľvek spojení s vtedajším funkčným postavením či pracovným zaradením,“ uviedla v stanovisku pre Najvyšší súd. Nespochybnila ani autenticitu e-mailov: „Nemám dôvod popierať text v predloženej časti tejto komunikácie.“

Vec pohľadu?

Sudca Najvyššieho súdu Juraj Kliment rozhodol, že sudkyňa Pamela Záleská nie je proti Bödörovi zaujatá. Ten je však známy tým, že sa odmietal vzdať prípadov, v ktorých bol zjavne zaujatý. Pohroziť prstom mu musel až Ústavný súd.

Bödör je presvedčený, že Záleská v jeho prípade nekoná s dobrým úmyslom, a obrátil sa na sťažnostný Špecializovaný trestný súd. Pripomína, že sudkyňa „vedome klame“ a označuje „pravdivú argumentáciu za účelové lži“.

Autor: Lenka Dale

Zdroj: pluska.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás