fbpx
- Reklama -
DomáceZadržali kamaráta predsedu NR SR Kollára a exprimátora Prešova...

Zadržali kamaráta predsedu NR SR Kollára a exprimátora Prešova Hagyariho z kauzy podplácania Makóa

-

Zadržali kamaráta predsedu NR SR Kollára a exprimátora Prešova Hagyariho z kauzy podplácania Makóa

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

BRATISLAVA – Obvineného Tomáša Rajeckého, ktorý mal podplácať bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Ľudovíta Makóa, mali zadržať v Španielsku. Potvrdil to jeho obhajca Adrián Kucek s tým, že ho o tom informovala rodina obvineného.

Na zadržanie upozornil spravodajský portál noviny.sk. Na údajného člena skupiny tzv. piťovcov bol vydaný medzinárodný a európsky zatykač. Obvineniu z podplácania bývalého šéfa KÚFS Ľudovíta Makóa v súvislosti s ilegálnou výrobou a distribúciou cigariet čelí aj konkurzný právnik Zoroslav Kollár. Zoroslav Kollár čelí aj ďalším obvineniam.

Spolu s bývalým predsedom Okresného súdu Bratislava III Davidom Lidtnerom a bývalou podpredsedníčkou NS SR Jarmilou Urbancovou ho zadržali vlani v októbri v rámci akcie Víchrica. Jarmilu Urbancovú a Davida Lidtnera obvinili zo zločinu prijímania úplatku.

- reklama -

Kollár je obvinený zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu. Od marca čelí aj obvineniu z poskytnutia úplatku bývalému riaditeľovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimírovi Pčolinskému a exnámestníkovi SIS Borisovi Beňovi, aby ho nesledovali.

Zdroj: Topky.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás