fbpx
- Reklama -
ZahraničnéZ Nemecka sa opäť ozýva slovo kvóta!

Z Nemecka sa opäť ozýva slovo kvóta!

-

Z Nemecka sa opäť ozýva slovo kvóta!

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Nemecko: Baerbocková žiada EÚ či USA o prijatie kvót na utečencov z Afganistanu 

      Berlín 14. augusta (TASR) – Kandidátka na post nemeckej spolkovej kancelárky za stranu Zelených Annalena Baerbocková žiada, aby Európa, Spojené štáty a Kanada prijali kontingenty čo sa týka utečencov prichádzajúcich z Afganistanu. Informovala o tom agentúra DPA.


      Potrebné je pripraviť sa už teraz na to, že „ďalší ľudia budú musieť v takejto dramatickej situácii opustiť svoju krajinu“, povedala Baerbocková v rozhovore pre rozhlasovú stanicu Deutschlandfunk, ktorý bol zverejnený v sobotu.

- reklama -


      Nemecko podľa jej slov nemôže čakať na to, kým sa 27 členských krajín EÚ dohodne. Podstatné je, ako zdôraznila, spolupracovať s európskymi krajinami, ktoré sú ochotné prijať utečencov a „hlavne s Američanmi a Kanaďanmi, aby sme sa dohodli na jasných pravidlách čo sa týka kvót (na utečencov z Afganistanu)“.


      Baerbocková varovala vzhľadom na vojenský postup radikálneho islamistického hnutia Taliban a stúpajúci počet utečencov v rámci Afganistanu pred zopakovaním katastrofálnych chýb počas občianskej vojny v Sýrii. Európske krajiny boli podľa nej vtedy na prílev utečencov extrémne nepripravené.


      Voči vyjadreniam političky sa ohradil hovorca frakcie konzervatívnej Únie CDU/CSU v Spolkovom sneme Mathias Middelberg. „EÚ sa musí zamerať predovšetkým na prijímanie utečencov v regióne,“ zdôraznil. Doplnil, že ako v prípade Sýrie, i tento raz by mohlo pomoc poskytnúť Turecko, do úvahy pripadá i spoločný postup s Ankarou, dodal.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 komentár

  1. Správne a Slovensko by sa nemalo tváriť , že situácia v Afganistane sa ho netýka . Ako člen NATO sa aktívne angažovalo v Afganistane a má svoj podiel na tom čo sa tam deje a a nemalo by sa svojho podielu vzdať . Aj pre slovenských vojakov pracovali Afgánci napr. ako tlmočníci a sú terčom pomsty Talibanu . Ako „kresťanská“ krajina by malo byť povinnosťou týmto ľuďom pomôcť a nie sa tváriť lebo kvóty .

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás