fbpx
TV VVZ. Čaputová odovzdá poverenie R. Ficovi. Čaputová dala Robertovi...

Z. Čaputová odovzdá poverenie R. Ficovi. Čaputová dala Robertovi Ficovi na zostavenie vlády 14 dní

-

Z. Čaputová odovzdá poverenie R. Ficovi. Čaputová dala Robertovi Ficovi na zostavenie vlády 14 dní

PREZIDENTKA: Zuzana Čaputová prijala Roberta Fica a mala by ho poveriť zostavením vlády

BRATISLAVA 2. októbra (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová prijala dnes v Prezidentskom paláci Roberta Fica, lídra strany Smer-SD, ktorá zvíťazila v sobotňajších parlamentných voľbách, a mala by ho poveriť zostavením vlády. Ešte dnes sa Čaputová stretne aj s predsedom hnutia Progresívne Slovensko Michalom Šimečkom a v utorok ráno s predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim. V nasledujúcich dňoch budú pokračovať stretnutia hlavy štátu s ďalšími lídrami politických subjektov. Najbližšie dni podľa Čaputovej ukážu, ktoré strany budú schopné nájsť väčšinu v parlamente pre podporu svojej koalície.

PREZIDENTKA: Zuzana Čaputová dala Robertovi Ficovi na zostavenie vlády 14 dní

BRATISLAVA 2. októbra (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová dnes prijala v Prezidentskom paláci Roberta Fica, lídra strany Smer-SD, ktorá zvíťazila v sobotňajších parlamentných voľbách, a poverila ho zostavením vlády. Ako uviedol Robert Fico po stretnutí, prezidentka mu dala na vytvorenie nového kabinetu 14 dní. Dodal, že nebude cez médiá oznamovať, s ktorými stranami bude v akom poradí rokovať, ale urobí všetko pre to, aby vznikla vláda.

Ešte dnes sa Čaputová stretne aj s predsedom hnutia Progresívne Slovensko Michalom Šimečkom a v utorok ráno s predsedom strany Hlas-SD Petrom Pellegrinim. V nasledujúcich dňoch budú pokračovať stretnutia hlavy štátu s ďalšími lídrami politických subjektov. Najbližšie dni podľa Čaputovej ukážu, ktoré strany budú schopné nájsť väčšinu v parlamente pre podporu svojej koalície.

Zdroj: hnonline.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás