fbpx
- Reklama -
KultúraVydavateľ Roman Michelko ponúka v akcii zaujímavé knihy slovenskej...

Vydavateľ Roman Michelko ponúka v akcii zaujímavé knihy slovenskej klasiky a unikátnu knihu známych ruských autorov

-

Vydavateľ Roman Michelko ponúka v akcii zaujímavé knihy slovenskej klasiky a unikátnu knihu známych ruských autorov

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

SLOVENSKÁ KLASIKA – JÁN ČERVEŇ A GEJZA VÁMOŠ

Riaditeľ VSSS, Roman Michelko predstavuje v prvom videu dva unikátne tituly slovenských autorov, ktoré sú stále k dispozícii.

JÁN ČERVEŇ, MODRÁ KATEDRÁLA, vo svojej jedinej zbierke sa Červeň pokúsil vytvoriť texty, ktoré boli v opozícii proti klasickému realistickému rozprávaniu. Dôraz kládol najmä na experimentálnu prácu s dejovou líniou. Presúva experiment zo štylistickej do kompozičnej a tematickej oblasti. Prináša zmeny pri výstavbe plánu postáv, deja i reality.

- reklama -

GEJZA VÁMOŠ: EDITINO OČKO, Vámoš v r. 1925 debutoval knižne zbierkou noviel Editino očko. Vyšla ako prvý zväzok novozaloženej Edície mladých slovenských autorov. Zaradil do nej príspevky publikované v časopise Svojeť a Mladé Slovensko. Novely sú výrazom autorovho pesimistického názoru na skutočnosť a skeptického vzťahu k človeku, ale aj naliehavej potreby varovať ho, usmerňovať a prevychovávať. Ako lekár uplatňoval v pohľade na človeka výrazné biologické hľadiská. Skúmal ho cez základné fyziologické funkcie a snažil sa postihnúť určujúce motivácie jeho správania sa a činov. Objavil uňho celý rad negatívnych vlastností, ako je egoizmus, pýcha, krutosť a i. Pesimisticko-skeptický svetonázor neviedol však Vámoša iba k defetizmu: ustavične osciloval medzi rezignáciou a vzburou. Z daného stavu videl iba jediné východisko – lásku k blížnemu.

NA CESTÁCH, PUŠKIN, KARAMZIN, DOSTOJEVSKIJ A MNOHÍ ĎALŠÍ AUTORI V NOVEJ ANTOLÓGII, IDEÁLNY DARČEK POD STROMČEK 

Vydavateľ Roman Michelko predstavuje ďalšiu knihu z produkcie Vydavateľstva Spolku slovenských spisovateľov. Jedenásť výsekov z pútí a ciest (päť textov však nájdete v knihe kompletných) po piatich kontinentoch, dobrodružstvo, romantika, poznatky i poézia – nuž neváhajte, hor‘ sa do diaľav bez zliav!

Špeciálne masážne procedúry tbiliského beznosého kúpeľníka, ako ich zakúsil osobne Puškin; pstruhy a famózny vínny strek s pomarančmi v pobaltskom mestečku; pohľad červenej komisárky na afganskú nevestu, spánok na rohoži uprostred osady novoguinejských lovcov lebiek; v tibetskom kosodreví skántrený medveď; prieskum koptských kláštorov v Egypte; gazely i pískavky, zvieratká celkom maličké v okolí horského jazera severne od tibetských plání; diplomatické rokovania s takmersamurajmi (ktorí vás kedykoľvek dorúbu na krížalky) v Nagasaki; tajomstvá chrámov mayských;Čechovove skúsenosti so sibírskymi tarantasmi; lesk pasty na parkety v penzióne N* plus iné ihravé tajnosti Paríža á la Dostojevskij –to všetko, ba ešte viac obsahuje kniha takmer cestopisná.

Knihy si môžete objednať aj cez vsss.s.r.o@gmail.com a možné je tiež vyzdvihnutie priamo vo vydavateľstve. Sledujte stránku VSSS na Facebooku.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás