fbpx
DomáceVraj fungujúci štát. Tak čítajte ako to tu funguje

Vraj fungujúci štát. Tak čítajte ako to tu funguje

-

Vraj fungujúci štát. Tak čítajte ako to tu funguje

BRATISLAVA 28. mája (SITA) – Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu februára tohto roka pohľadávky voči nemocniciam v sume takmer 258 miliónov eur. Za prvé dva mesiace tohto roka stúpli o 27,5 milióna eur. Dôvodom je podľa poisťovne najmä to, že do zoznamu sledovaných zdravotníckych zariadení pribudla Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku s dlhom voči poisťovni v sume 15,3 milióna eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za január a február tohto roka.

Pohľadávky Sociálnej poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortov zdravotníctva, obrany a vnútra ku koncu februára dosiahli 234,3 milióna eur. Medzimesačne sa pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam zvýšili o 26,6 milióna eur. Nárast pohľadávok pre neplatenie mesačných odvodov evidovala Sociálna poisťovňa pri jedenástich zdravotníckych zariadeniach v pôsobnosti ministerstva zdravotníctva a jednom zdravotníckom zariadení v pôsobnosti rezortu obrany, a to Ústrednej vojenskej nemocnici SNP v Ružomberku.

Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam zaznamenala poisťovňa ku koncu februára pohľadávky v hodnote 23,6 milióna eur. V porovnaní s koncom januára sa pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam zvýšili o 926-tisíc eur. „Nárast pohľadávok pre neplatenie mesačných odvodov v súčasnosti evidujeme pri troch transformovaných zdravotníckych zariadeniach,“ uviedla poisťovňa. Ide o Nemocnicu s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, Nemocnicu s poliklinikou v Považskej Bystrici a Nemocnicu s poliklinikou v Novom Meste nad Váhom.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

1 Komentár

  1. A potom ze nie je na dochodky… A to nehovorim o nezmysle z dielne Smer Rodina, ze SP si ma vymáhať sama pohľadávky a kvoli tomu sla miliarda z nasich dani na zriadenie exekucnych oddelení, novych zamestnancov a techniky. Toto je Slovensko…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás