fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby 2022: Zámer kandidovať na predsedu KSK ohlásil Eduard...

Voľby 2022: Zámer kandidovať na predsedu KSK ohlásil Eduard Buraš

-

Voľby 2022: Zámer kandidovať na predsedu KSK ohlásil Eduard Buraš

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Košice 28. júla (TASR) – O post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) sa chce v jesenných voľbách uchádzať riaditeľ Združenia Feman Eduard Buraš, ktorý pôsobí aj ako poradca predsedu vlády SR pre cezhraničnú spoluprácu. Kandidovať chce ako nezávislý, aktuálne začal so zberom podpisov potrebných na kandidatúru. Oznámil to na štvrtkovej tlačovej konferencii v Košiciach.

- reklama -

Po úspešnom zbere podpisov priblíži svoj volebný program a spustí volebnú kampaň. Profiluje sa ako občiansky kandidát, oprieť sa chce aj o podporu z mimovládneho sektora, kde 30 rokov pôsobil. Súčasťou jeho tímu by mali byť aj ďalší nezávislí kandidáti na krajských poslancov.

„Samozrejme, medzi priority patrí cestná infraštruktúra, zdravie, ekológia, životné prostredie, seniori, mládež, bývanie, sociálne bývanie a nemožno zabúdať na problematiku dnešných dní, a to je sucho, strata vody, kanalizácia, odchytávanie dažďovej vody, to sú problémy, s ktorými sa dennodenne teraz stretávame,“ povedal pre TASR k tomu, na čo chce klásť dôraz. V rámci životného prostredia poukázal na potrebu riešiť problém environmentálnej záťaže s PCB látkami na Zemplíne a nárast počtu narodených detí so zdravotnými problémami. „Treba hľadať alternatívy, ako tým ľuďom pomôcť, ako pôdu vyčistiť, alternatívy, ako využívať prírodné krásy, cestovný ruch, hľadať možnosti cezhraničnej spolupráce a využiť možnosti finančných programov. Stále hovorím, že vojna na Ukrajine je príležitosťou na regionálny rozvoj, na pritiahnutie finančných zdrojov,“ skonštatoval.

V prípade volebnej kampane preruší svoju činnosť poradcu vlády.

Kandidatúru na predsedu KSK na tlačových konferenciách už ohlásili obhajca postu Rastislav Trnka za koalíciu KDH a Aliancia, Róbert Suja za Hlas-SD, Viliam Zahorčák za Smer-SD, Erik Ňarjaš za OĽANO, Viliam Púček za ĽSNS, Džemal Kodrazi za stranu Princíp a Ivan Hriczko za Slovenskú iniciatívu menšín (SIM).

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás