fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby2022: Š. Zelník sa bude uchádzať o post primátora...

Voľby2022: Š. Zelník sa bude uchádzať o post primátora Žiliny

-

Voľby2022: Š. Zelník sa bude uchádzať o post primátora Žiliny

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Žilina 2. augusta (TASR) – O post primátora mesta Žilina sa bude uchádzať Štefan Zelník, bývalý politik SNS. V jesenných voľbách bude kandidovať za mimoparlamentnú stranu Život-NS, ktorej je v súčasnosti podpredsedom. Pre TASR to v utorok potvrdil predseda Život-NS Tomáš Taraba.

- reklama -

Zelník pôsobí vo vedení žilinskej regionálnej nemocnice a je poslancom Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja. Predseda Život-NS uviedol, že Zelníka považuje za pripraveného riadiť krajské mesto vzhľadom na jeho praktické skúsenosti, vedomosti a politickú prax. „Ako kandidát má záujem preniesť skúsenosti, slušnosť a odbornosť do riadenia krajského mesta, ktoré po dlhom období stagnácie potrebuje začať napredovať a využiť potenciál. Ten už len z titulu prítomnosti veľkých investorov v meste doposiaľ nebol využitý,“ povedal Taraba.

Zelník podľa svojich slov obdobne považuje Žilinu za dlhodobo stagnujúce mesto. „Za posledné obdobie Žilina akoby spala, chátra. Ak sa prejdeme cez mesto, vidíme rozbité cesty, chodníky. Ak si prezrieme mostné konštrukcie, žiaľ, trčí z nich armatúra. Mestský úrad akoby mal samostatnú zástavu,“ skonštatoval. Ako doplnil, okrem toho, že bude zveľaďovať zeleň a vytvárať lepšie podmienky pre obyvateľov mesta, bude pre neho prioritou aj reorganizácia mestského úradu. A to tak, aby v prvom rade slúžil obyvateľom a aby sa čakacie doby výrazne skrátili.

„Treba urobiť rozsiahlu revitalizáciu Žiliny. Tá sa, samozrejme, nedá urobiť za jedno volebné obdobie. Navrhoval by som, aby sa začalo od Mariánskeho námestia postupne až po ostatné okolité prímestské oblasti. Je potrebné naplánovať to tak, aby sme za niekoľko volebných období urobili jednu serióznu rekonštrukciu celého mesta,“ poznamenal Zelník.

Taraba k podpore Zelníka uviedol, že strana pre neho nebude hľadať širokú politickú podporu, pretože chce, aby sa ľudia pre jeho voľbu rozhodli na základe jeho osobnostného profilu a nie politického zázemia.

Kandidatúru na primátora Žiliny v jesenných komunálnych voľbách doposiaľ ohlásili súčasný primátor Peter Fiabáne (nezávislý), poslanec mestského zastupiteľstva Peter Cibulka či nezávislý kandidát Ján Rzeszoto.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás