fbpx
NázoryVoľby by v marci vyhral Smer-SD. Ako reagoval Pellegrini?

Voľby by v marci vyhral Smer-SD. Ako reagoval Pellegrini?

-

Voľby by v marci vyhral Smer-SD. Ako reagoval Pellegrini?

Bratislava 26. marca (TASR) – Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v marci, vyhrala by strana Smer-SD so ziskom 17,6 percenta hlasov. Druhý v poradí by skončil Hlas-SD (17,1 percenta), po ňom nasleduje Progresívne Slovensko (12,1 percenta). Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 14. až 22. marca na vzorke 1018 respondentov realizovala agentúra Focus pre reláciu TV Markíza Na telo.

Štvrtá v poradí by skončila Republika, ktorá by získala 9,6 percenta. Nasleduje hnutie Sme rodina so ziskom 7,7 percenta. Do parlamentu by sa dostalo aj KDH, ktoré by volilo 5,8 percenta hlasujúcich, SaS so ziskom 5,1 percenta hlasov a Demokrati (päť percent).

V parlamente by, naopak, neboli Aliancia (4,7 percenta), OĽANO (4,3 percenta), SNS (3,4 percenta) ani ĽSNS (2,7 percenta). Miesto v zákonodarnom zbore by nemali ani Maďarské fórum (1,5 percenta), Dobrá voľba a Umiernení (1,4 percenta) a Za ľudí (1,2 percenta).

- reklama -

Strana Smer-SD by mala podľa prieskumu v Národnej rade 33 kresiel, Hlas-SD 32, Progresívne Slovensko 23. Republika by získala 18 kresiel, Sme rodina 14 a KDH 11 miest v parlamente. SaS by získala desať a Demokrati deväť kresiel.

Klasické ďakovanie Pellegriniho na sociálnych sieťach sa opäť nekonalo

Ako sme už boli zvyknutí, po každom prieskume, kde sa Hlas objavil na prvom mieste sme boli svedkami nekonečného ďakovania, čo aj naznačuje, ako sú v Hlase na tieto mediálne hry zaťažení. Tentokrát sa predseda Hlasu zmohol na jednu nudnú frázu:

Zdroj: FB Peter PellegriniTASR, Markíza, VV

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

4 COMMENTS

  1. Prečo tu robíte aj Vy neprimerané vyjadrovania a rozpútavate nenávisť medzi opozíciou. To Vám vyhovuje, alebo sa niečoho bojíte. Už nie ste objektívny. Škoda, rada som Vás čítala, ale asi končím.

      • To o kom tvrdíte? O mne? Alebo som zle pochopila Váš komentár? Ja Vás nepoznám a preto budem rada, ak budete slušný a inteligentný a vyjadrovať sa iba k veciam, ktorým rozumiete a máte stopercentne overené. Je to moj názor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás