fbpx
DomáceVoľby by koncom januára vyhrala strana Smer-SD, druhý je...

Voľby by koncom januára vyhrala strana Smer-SD, druhý je Hlas-SD

-

Voľby by koncom januára vyhrala strana Smer-SD, druhý je Hlas-SD

Bratislava 2. februára (TASR) – Koncom januára by voľby vyhrala strana Smer-SD s 15,6 percenta hlasov. Nasledovali by Hlas-SD a SaS, obe so ziskom 13,5 percenta. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Median SK na vzorke 1006 respondentov. Zber dát sa konal od 27. januára do 1. februára.

Zdroj: RTVS, median.sk, TASR
Zdroj: RTVS, median.sk, TASR

Ďalšie v poradí by bolo Progresívne Slovensko so ziskom 10,6 percenta hlasov, hnutie OĽANO by volilo 9,5 percenta opýtaných. V parlamente by boli tiež poslanci Sme rodina (5,7 percenta), hnutie Republika (5,6 percenta) a KDH (5 percent).

Strana ĽSNS by sa už do Národnej rady (NR) SR nedostala. Podľa modelu by získala 4,1 percenta hlasov. Za Alianciu by hlasovalo 3,4 percenta, za SNS 3,1 percenta a strana Za ľudí by získala 2,5 percenta. Dobrú voľbu a Spolu by si vybralo 1,6 percenta opýtaných.

V ankete sa viac ako 70 percent respondentov vyslovilo, že by voliť išlo, naopak, 28 percent by sa na voľbách určite alebo skôr nezúčastnilo.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás