fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby 2O22: Na predsedu TTSK bude kandidovať Martin Beluský...

Voľby 2O22: Na predsedu TTSK bude kandidovať Martin Beluský za ĽSNS

-

Voľby 2O22: Na predsedu TTSK bude kandidovať Martin Beluský za ĽSNS

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Trnava 16. júna (TASR) – Svoju kandidatúru na predsedu Trnavského samosprávneho kraja ohlásil podpredseda ĽSNS Martin Beluský. Oznámil to vo štvrtok na brífingu v Trnave.

- reklama -

Beluský je rodákom z Piešťan, v súčasnom volebnom období reprezentuje stranu v Národnej rade SR ako poslanec. Jeho kandidatúra by mala byť podľa slov predsedu strany Mariana Kotlebu slušnou, konzervatívnou a odbornou alternatívou voči súčasnému vedeniu.

„Za konečným rozhodnutím postaviť nášho kandidáta je dianie v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK). Podľa nás musí prísť k výmene,“ konštatoval Beluský. Ako doplnil, ponúka skúsenosti z práce v krajskej samospráve, keď pôsobil na viacerých postoch v administratíve Banskobystrického samosprávneho kraja. Kritizoval, že hoci vyššie územné celky (VÚC) v posledných ôsmich rokoch zažívajú nebývalý hospodársky rast, keď im daňové príjmy zrástli až dvojnásobne a v TTSK o 60 miliónov eur, nepribudli im žiadne povinnosti a kompetencie. Neodrazilo sa to v skvalitnení služieb pre obyvateľov a „kraje nevedia, čo s peniazmi“. „Úlohou predsedu je, aby sa prostriedky vynakladali hospodárne a účelovo,“ uviedol.

Program do volieb bude podľa neho založený na odborných skúsenostiach, ale aj na požiadavkách občanov. „Budeme ho predstavovať postupne,“ doplnil Beluský. V lete sa aj s tímom, ktorý bude kandidovať na poslanecké miesta, chcú stretávať v jednotlivých regiónoch s občanmi.

Predseda ĽSNS informoval, že strana chce postaviť svojich kandidátov na predsedov VÚC aj v ostatných krajoch. „Motívom kampane bude, že peniaze, ktoré ľudia platia zo svojich daňových príjmov a kraje nimi disponujú, musia slúžiť obyvateľom,“ uviedol. K načasovaniu zverejnenia volebného programu dodal, že po skúsenostiach je lepšie počkať. „Vždy prídeme s niečím novým, revolučným, čo nikto iný neponúkne, ale následne nám to marketingovo prostredníctvom štandardných médií iné strany ukradnú a vydávajú to za svoje myšlienky. Už sme sa poučili,“ dodal Kotleba na brífingu. Najlepšie veci si preto chcú nechať na finále.

V TTSK už ohlásil kandidatúru na predsedu ako nezávislý kandidát Martin Červenka s podporou zástupcov miestnych samospráv.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás