fbpx
REGIÓNYVoľby 2022: Primátorka Lučenca Alexandra Pivková bude opäť kandidovať

Voľby 2022: Primátorka Lučenca Alexandra Pivková bude opäť kandidovať

-

Voľby 2022: Primátorka Lučenca Alexandra Pivková bude opäť kandidovať

Lučenec 18. augusta (TASR) – Súčasná primátorka Lučenca Alexandra Pivková bude v jesenných komunálnych voľbách opäť kandidovať na post vo vedení mesta. Oznámila to v stredu (17. 8.) na sociálnej sieti. Pivková je poslankyňou Národnej rady SR za stranu Za ľudí.

- reklama -

„Máme pripravených množstvo projektov, ktoré posunú Lučenec znovu bližšie k moderným mestám. Naďalej chceme okrem iných rekonštruovať mestskú dopravnú infraštruktúru, pokračovať vo výstavbe bytov pre mladé rodiny, rozšíriť existujúce sociálne služby a vybudovať nové bývanie pre seniorov,“ uviedla Pivková, ktorá je primátorkou v poradí tretie volebné obdobie.

Pivková skonštatovala, že napriek náročnému obdobiu, ktoré poznačila pandémia nového koronavírusu či súčasná energetická kríza, sa v meste podarilo do úspešného konca dotiahnuť viacero projektov. Za najväčší prínos pre celý región považuje aktuálnu dostavbu rýchlostnej cesty R2.

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň sa začala 10. júna a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás