fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby 2022: O post primátorky Prešova sa bude uchádzať...

Voľby 2022: O post primátorky Prešova sa bude uchádzať Zuzana Bednárová

-

Voľby 2022: O post primátorky Prešova sa bude uchádzať Zuzana Bednárová

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

rešov 27. júla (TASR) – O post primátorky Prešova sa bude v jesenných komunálnych voľbách s podporou Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) uchádzať súčasná mestská a krajská poslankyňa Zuzana Bednárová. Oznámila to v stredu v Prešove.

- reklama -

„Rozhodla som sa kandidovať preto, aby sme pokračovali v tom, čo sa počas ôsmich rokov, keď som pomáhala súčasnej primátorke v mestskom zastupiteľstve, začalo, aby rozvoj napredoval,“ uviedla Bednárová.

Medzi jej základné priority patrí doprava a nachádzanie možností, ako ju urýchliť a zdynamizovať. „Veľmi dôležitý je pre mňa nový územný plán, aby sme umožnili stavebný rast mesta, ale v takom ponímaní, aby nikomu neubližoval v zasiahnutých územiach. Ďalej potrebujeme popracovať na obnove zelene, vytvoriť oddychové zóny v každej mestskej časti a dostavať futbalový štadión,“ priblížila svoje plány Bednárová.

Ako povedala, v minulosti pomáhala manželovi pri aktivite súvisiacej so zákazom hazardu v meste, čo sa im podarilo dosiahnuť.

„Napriek tomu, že je mladá, je veľmi skúsená. Pôsobí dve volebné obdobia ako poslankyňa mesta Prešov a taktiež ako poslankyňa Prešovského samosprávneho kraja. Pôsobí ako predsedníčka finančnej komisie a je členkou dozornej rady IDS Východ. To znamená, že má skúsenosti aj v oblasti dopravy, ktorú, ako vieme, Prešov veľmi potrebuje,“ doplnila na adresu Bednárovej súčasná primátorka Prešova Andrea Turčanová, ktorá sa už o primátorský post uchádzať neplánuje.

Bednárová podľa jej slov pôsobí ako informatička, a preto sú jej blízke moderné technológie. „Prešov sa roky snaží byť smart, zapojili sme sa do mnohých projektov a máme podpísané medzinárodné zmluvy, ktoré nás zaväzujú aj k dosahovaniu cieľov. Myslím si, že práve v osobnosti Zuzany Bednárovej mesto Prešov bude pokračovať v tejto línii,“ dodala Turčanová.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás