fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby 2022: O post primátora Skalice sa bude uchádzať...

Voľby 2022: O post primátora Skalice sa bude uchádzať Anna Mierna

-

Voľby 2022: O post primátora Skalice sa bude uchádzať Anna Mierna

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Skalica 29. júna (TASR) – O post primátora Skalice sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať súčasná primátorka Anna Mierna. TASR o tom informovala Mierna.

- reklama -

Ako uviedla, podporu jej vyjadrilo OĽANO, SaS, KDH, NOVA a Zmena zdola. Svoje hlavné priority a kandidátov na poslancov predstaví počas leta. „Mesto sme prebrali výrazne zadlžené s nevýhodnými úvermi. Dlh sa nám podarilo znížiť o takmer dva milióny eur, každý rozpočet skončil s prebytkom. Na zdedených záväzkoch sme vyrokovali sedemkrát výhodnejšie splátky úrokov,“ priblížila Mierna.

Ako doplnila, na podporu vinárstva otvorili mestský vinohrad. „Dokončili sme projektovú dokumentáciu športovej haly a ako akcionári BVS zavádzame po dlhých rokoch pitnú vodu do viacerých obcí. Za eko projekty vrátane vodozádržných opatrení a zelenej strechy sme získali aj jedno z ocenení Enviromesto 2021. Máme rozbehnuté viaceré spolupráce a veľké projekty. Preto cítim povinnosť pokračovať v rozvoji mesta,“ doplnila kandidátka na primátorku.

Doteraz oficiálne avizovali kandidatúru na post primátora Skalice súčasný poslanec mestského zastupiteľstva Vladislav Horňák, ktorý do volieb ide ako nezávislý, a Martin Štepán ako líder občianskeho združenia Spoločne pre Skalicu.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň sa už uskutočňuje a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás