fbpx
REGIÓNYVoľby 2022: O post primátora Prievidze sa bude za...

Voľby 2022: O post primátora Prievidze sa bude za stranu Hlas-SD uchádzať D. Vážna

-

Voľby 2022: O post primátora Prievidze sa bude za stranu Hlas-SD uchádzať D. Vážna

Prievidza 31. augusta (TASR) – O post primátorky Prievidze sa bude v jesenných komunálnych voľbách uchádzať i pracovníčka Okresného úradu (OÚ) Prievidza Dominika Vážna. Do volieb pôjde ako kandidátka strany Hlas-SD. TASR o tom v stredu informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

- reklama -

Vážna pracuje ako vedúca odboru dopravy na OÚ v Prievidzi a je aj okresnou predsedníčkou strany Hlas-SD. O hlasy voličov sa bude uchádzať i pre post poslankyne mestského zastupiteľstva a poslankyne Trenčianskeho samosprávneho kraja.

„Chcem zabezpečiť rozvoj v oblasti infraštruktúry prístupových ciest do mesta, vnútromestskú dopravu. Bývanie poskytované mestom môže byť účinným nástrojom, ako zvrátiť negatívny trend demografického poklesu,“ uviedla Vážna.

Kandidátka sa plánuje venovať i téme športu, a najmä práci s mládežou. Prievidza bola podľa nej vždy známa ako liaheň športových talentov a tento stav by chcela prinavrátiť. Zamerať sa chce i na sociálne témy, skvalitniť a zlepšiť chce dostupnosť opatrovateľskej služby pre seniorov a posilniť domácu opatrovateľskú službu prostredníctvom podpory existujúcich neverejných poskytovateľov.

Kandidatúru na post primátora metropoly hornej Nitry už ohlásila súčasná primátorka Katarína Macháčková (Spolu), mestský poslanec Branislav Gigac (nezávislý) a bývalá hlavná kontrolórka mesta Jana Michaličková (nezávislá).

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás