fbpx
REGIÓNYVoľby 2022: O funkciu primátora Michaloviec sa bude uchádzať...

Voľby 2022: O funkciu primátora Michaloviec sa bude uchádzať aj M. Kaplan

-

Voľby 2022: O funkciu primátora Michaloviec sa bude uchádzať aj M. Kaplan

Michalovce 24. augusta (TASR) – O post primátora Michaloviec sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať aj mestský poslanec Milan Kaplan. Svoju kandidatúru ohlásil na stredajšom brífingu. Kandidovať bude ako nezávislý s podporou piatich politických subjektov, ktorými sú SaS, Progresívne Slovensko, Šanca, Dobrá voľba a Umiernení a Spolu.

„S kolegami máme v meste dlhodobo niečo rozpracované a chceli by sme to pretaviť do spoločného plánu a vízie pre nové Michalovce, aby sme po 16 rokoch éry, keď tu vládla jedna garnitúra, prišli s novými nápadmi, novou energiou a posunuli mesto dopredu,“ povedal. Zároveň predstavil 25 kandidátov na mestských poslancov. Niektorí z nich sa budú uchádzať aj post poslanca Košického samosprávneho kraja.

- reklama -

Kaplan svoj volebný program opiera o niekoľko princípov. „V prvom rade priniesť väčšiu mieru energie a aktivity, aby sme dokázali zohľadniť veci, ktoré Michalovčania považujú za najpodstatnejšie. Ide o cestnú infraštruktúru, zázemie pre rodičov s deťmi, to znamená občiansku vybavenosť, odpadové hospodárstvo, riešenie rómskej problematiky a mestské parkovanie,“ spresnil s tým, že cieľom je tiež vrátiť život do centra mesta. „To by sme zohľadnili v každom rozhodnutí, samozrejme, s nulovou toleranciou ku korupcii,“ dodal. Zamerať sa chce aj na zvyšovanie cien energií či problematiku súvisiacu so starnutím obyvateľstva v Michalovciach.

Kaplan je mestským aj krajským poslancom, označil sa tiež za občianskeho aktivistu. Pôsobil aj ako projektový manažér.

Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň už beží a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás