fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby 2022: Na starostu bratislavského Ružinova bude kandidovať P....

Voľby 2022: Na starostu bratislavského Ružinova bude kandidovať P. Strapák

-

Voľby 2022: Na starostu bratislavského Ružinova bude kandidovať P. Strapák

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 26. júla (TASR) – Na starostu bratislavského Ružinova bude v tohtoročných komunálnych voľbách kandidovať ružinovský miestny a bratislavský mestský poslanec Peter Strapák. Svoju kandidatúru oznámil v utorok. Kandidovať bude ako nezávislý.

- reklama -

„Chcem, aby sme Ružinov posunuli na vyššiu úroveň, aby sme našu mestskú časť dokázali skutočne zmeniť. Mám skúsenosti a víziu, ako pre nás všetkých, pre každú časť Ružinova, spraviť to najlepšie,“ skonštatoval Strapák vo videu na sociálnej sieti.

Odvoláva sa na to, že ako dvojnásobný poslanec háji záujmy mestskej časti i hlavného mesta už takmer štyri roky. Sen o lepšej spolupráci pre obyvateľov Ružinova sa však podľa neho rozplynul na veľkých egách, kšeftoch a rodinkárstve. Poukazuje napríklad na to, že je síce Ružinov druhá najbohatšia mestská časť v Bratislave, stále má však rozbité chodníky či cesty. Svoje rozhodnutie kandidovať odôvodňuje aj tým, že nechce počúvať sľuby, ktoré sa neplnia, alebo aby poslanci spolu s občanmi bojovali so starostom.

Na starostu Ružinova už ohlásil kandidatúru aj aktivista a publicista Ivor Švihran, ktorý sa neuchádza o podporu žiadnej politickej strany ani hnutia. Svoju opätovnú kandidatúru potvrdil aj súčasný šéf miestnej samosprávy Martin Chren. Kandiduje tiež ako nezávislý.

Spojené samosprávne voľby do orgánov miest a obcí a orgánov samosprávnych krajov sa uskutočnia v sobotu 29. októbra. Kandidátne listiny sa môžu podávať do 30. augusta. Volebná kampaň sa už uskutočňuje a skončí sa 48 hodín predo dňom konania sa volieb.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás