fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby 2022: Na primátorku Senca bude kandidovať A. Palcová,...

Voľby 2022: Na primátorku Senca bude kandidovať A. Palcová, zvažuje to i P. Kvál

-

Voľby 2022: Na primátorku Senca bude kandidovať A. Palcová, zvažuje to i P. Kvál

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Senec 19. júla (TASR) – O post primátorky mesta Senec sa v jesenných komunálnych voľbách bude uchádzať aj podnikateľka a aktivistka Andrea Palcová. Ako nezávislá kandidátka predstavuje svoju víziu na stránke andreapresenec.sk. Kandidatúru vo voľbách primátora zvažuje tiež súčasný poslanec seneckého mestského zastupiteľstva Pavol Kvál.

- reklama -

Palcová na webe prezentuje svoj program, ktorého cieľom je „bezpečné, čisté a kultúrne mesto, vzdelané a šťastné deti a spokojní a zdraví seniori“. Deklaruje, že spolu so svojím tímom chce spájať lokálne komunity. Zámer chce naplniť i prostredníctvom skúseností, ktoré nadobudla počas svojej profesionálnej praxe. Okruh jej najbližších spolupracovníkov tvoria hlavne ženy, majú reprezentovať „všetky aspekty života v meste Senec“.

Kandidatúru na post primátora okresného mesta zvažuje aj poslanec mestského zastupiteľstva Pavol Kvál. Syn bývalého primátora Karola Kvála pre TASR uviedol, že definitívne rozhodnutie chce prijať čoskoro.

Opätovnú kandidatúru na šéfa seneckej samosprávy už potvrdil na konci apríla súčasný primátor Dušan Badinský. Kandidovať bude ako nezávislý, chce sa však uchádzať aj o podporu politických strán.
V tomto roku sa voľby do orgánov obcí uskutočnia v rovnakom termíne ako voľby do orgánov samosprávnych krajov – dňom hlasovania je sobota 29. októbra.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás