fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby 2022: Kandidatúru na primátorku B. Bystrice ohlásila Diana...

Voľby 2022: Kandidatúru na primátorku B. Bystrice ohlásila Diana Javorčíková

-

Voľby 2022: Kandidatúru na primátorku B. Bystrice ohlásila Diana Javorčíková

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Banská Bystrica 1. júla (TASR) – Projektová manažérka a vyštudovaná politologička Diana Javorčíková ohlásila kandidatúru na post primátora Banskej Bystrice. O hlasy občanov mesta sa chce uchádzať ako nezávislá. Podporu má ale od strán SaS, Progresívne Slovensko, Demokratické Slovensko, ODS – Občianski demokrati Slovenska a od klubu nezávislých mestských poslancov – Banskobystrická alternatíva.

- reklama -

„Žijem v Banskej Bystrici a chcem tu aj ostať. Nechcem z mesta odísť tak, ako to urobili tisícky mladých ľudí, ktorí odišli za uplynulé desaťročie,“ uviedla ku svojej kandidatúre. Podľa nej Banská Bystrica roky spí a neponúka mladým ľuďom viac možností na to, aby mohli v meste ostať. To chce svojim programom a prácou zmeniť. „Som presvedčená, že naše mesto má potenciál rozvíjať sa. Ten potenciál je v nás, ktorí tu žijeme, aj v tom, čo vybudovali generácie pred nami,“ uviedla ďalej.

Medzi jej záväzky patrí zaviesť do roku 2026 súbor účinných technických a iných opatrení, ktoré umožnia mestu aktívne reagovať na zmenu klímy a skvalitniť, obnoviť a udržiavať jeho verejné priestory.

Prioritou v doprave je pre ňu reštrukturalizácia mestskej hromadnej dopravy tak, aby spĺňala nové štandardy a súčasné potreby obyvateľov do roku 2024 a tiež podpora aktívnych spôsobov dopravy vytvorením infraštruktúry pre chodcov a cyklistov.

Chce tiež vypracovať a začať postupne realizovať program rozvoja bývania a urobiť z Banskej Bystrice cieľové miesto kultúrno-historického cestovného ruchu.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás