fbpx
- Reklama -
REGIÓNYVoľby 2022: Kandidátom OĽANO na predsedu KSK bude Erik...

Voľby 2022: Kandidátom OĽANO na predsedu KSK bude Erik Ňarjaš

-

Voľby 2022: Kandidátom OĽANO na predsedu KSK bude Erik Ňarjaš

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Košice 25. júla (TASR) – Na post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) bude v jesenných voľbách kandidovať za hnutie OĽANO poslanec Národnej rady (NR) SR Erik Ňarjaš. Kandidatúru oznámil v pondelok v Košiciach.

- reklama -

„Mojou jedinou motiváciou je pričiniť sa o to, aby sa aj na východnom Slovensku žilo minimálne tak dobre ako na západnom Slovensku,“ povedal s tým, že kandidovať sa rozhodol najmä preto, že pochádza z Košického kraja a je rodený Košičan.

Svoj volebný program zhrnul do štyroch bodov. Sú nimi podpora výskumu a investícií s vyššou pridanou hodnotou, a tým znižovanie príjmovej nerovnosti medzi východným a západným Slovenskom, starostlivosť o seniorov zriadením krajskej opatrovateľskej agentúry, starostlivosť o deti a mládež zriadením župných škôlok, vybudovaním župného tábora s všestrannou podporou športu a tiež podpora turizmu a cestnej infraštruktúry.

„Vyskúšal som si riadiť medzinárodné firmy, som poslancom NR SR. Mám tomu kraju možno čo dať, mám výtlak na ministra financií, to znamená, kraju by som prispel tým, že by som do neho vedel dostať investície. Ponuka kandidátov, ktorí sú na stole, si z mojej perspektívy vyžaduje niekoho, kto pri tej vláde sedí, aby to nezostalo pri rečiach, ale pri činoch,“ uviedol Ňarjaš s tým, že podľa neho sa dá v KSK urobiť viac ako doteraz. Jeho cieľom je tiež zvýšiť transparentnosť pri verejných obstarávaniach.

Do kampane o post predsedu KSK plánuje investovať 100.000 eur z vlastných zdrojov a ďalších 100.000 eur z prostriedkov hnutia OĽANO.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás