fbpx
REGIÓNYVoľby 2022: Hlas-SD podporí v Banskej Bystrici kandidatúru Ondreja...

Voľby 2022: Hlas-SD podporí v Banskej Bystrici kandidatúru Ondreja Luntera

-

Voľby 2022: Hlas-SD podporí v Banskej Bystrici kandidatúru Ondreja Luntera

Banská Bystrica 10. októbra (TASR) – V jesenných komunálnych voľbách podporí strana Hlas-SD kandidatúru Ondreja Luntera na post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). Na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici to v pondelok povedal predseda strany Peter Pellegrini.

Súčasný podpredseda BBSK bude kandidovať ako nezávislý. Okrem strany Hlas-SD ho však podporia aj SaS, KDH, Progresívne Slovensko, Spolu, OKS a Aliancia. „Chceme nadviazať na všetko, čo sa v kraji dialo. Aby sme mohli dokončiť projekty, ktoré sme spolu začali,“ vyhlásil Pellegrini. Podľa neho súčasné vedenie kraja zvládlo pandémiu nového koronavírusu i migračnú krízu, keď na Slovensko prišli ľudia z Ukrajiny. „Keď sa prejdete po kraji, tak vidíte výsledky. Nechceme túto úspešnú šnúru trhať,“ zdôraznil.

Súčasný predseda BBSK Ján Lunter oznámil, že nebude kandidovať v jesenných voľbách na post šéfa kraja. Štafetu po ňom prevezme jeho syn Ondrej Lunter. Voľby do orgánov samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29. októbra.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás