fbpx
- Reklama -
Zahraničné zaujímavéVo Francúzsku skúmajú nový variant SARS-CoV-2, ktorý pri prvotných...

Vo Francúzsku skúmajú nový variant SARS-CoV-2, ktorý pri prvotných PCR testoch dával negatívny výsledok

-

Vo Francúzsku skúmajú nový variant SARS-CoV-2, ktorý pri prvotných PCR testoch dával negatívny výsledok

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

(zdroj)

Francúzske ministerstvo zdravotníctva v pondelok neskoro večer vydalo informáciu o zistení nového variantu koronavírusu v Bretónsku v nemocničnom centre Lannion. Viaceré z krvných vzoriek, ktoré obsahovali tento vírus, vykázali pri prvotnom PCR teste negatívny výsledok. Nový variant vírusu teraz skúmajú vedci z Pasteurovho inštitútu, či je možné, že nové mutácie spôsobia ťažšiu detekovateľnosť vírusu pri testoch. Nová francúzska mutácia nie je ani nákazlivejšia, ani nebezpečnejšia, ako predchádzajúce varianty.

Politico zverejnilo aj podrobnejšie informácie, z ktorých vyplýva, že nový variant sa našiel v skupine 79 vzoriek od pacientov s príznakmi, z ktorých 8 obsahovalo tento nový variant.

Ešte viac podrobností zverejnil portál The Connexion. Skúmané vzorky pochádzali od pacientov s typickými príznakmi a lekári boli pôvodne prekvapení, že štandardný PCR test vírus neodhalil. Preto podrobili vzorky ďalšiemu výskumu molekulárnou analýzou, ktorá prítomnosť vírusu potvrdila.

- reklama -

Všetky médiá, ktoré priniesli túto informáciu, pripájajú dodatok, že vírusy mutujú prirodzene a je normálne, že sa pravidelne objavujú nové varianty.

Poznámka: Viaceré významné svetové médiá (napr. Reuters, Jerusalem Post, Emirates New Agency) priniesli informáciu o novom francúzskom variante bez zmienky o prvotnom negatívnom výsledku PCR testu. Vzhľadom na vetu o tom, že vírusy mutujú pravidelne (a nových variantov sú už tisícky) tejto informácii zjavne chýba logický kontext. Upozorňujeme čitateľov, že takto sa zvykne prejaviť „chyba v matrixe“.
Väčšina svetových médií túto informáciu zatiaľ nezverejnila vôbec.
Upozorňujeme čitateľov aj na to, že postup lekárov vo Francúzsku je štandardný a donedávna patril aj k správnej nemocničnej praxi na Slovensku. Výsledky laboratórnych testov sa vždy dávajú do korelácie s klinickým obrazom a v prípade pochybností sa vykonajú ďalšie vyšetrenia. Samotný výsledok jedného laboratórneho testu NIKDY nesmie byť rozhodujúci na stanovenie diagnózy ani liečebného postupu.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás