fbpx
- Reklama -
KomentáreVládna kríza zatiaľ bez rozuzlenia. Najlepším riešením by boli...

Vládna kríza zatiaľ bez rozuzlenia. Najlepším riešením by boli predčasné voľby

-

Vládna kríza zatiaľ bez rozuzlenia. Najlepším riešením by boli predčasné voľby

Boli sme svedkami toho, ako sa vládna kríza dva mesiace umelo naťahovala. Koncom augusta mala dospieť do svojho rozuzlenia, ale zdá sa, že aj tak nie je nič vyriešené.

- reklama -

Igor Matovič si stanovil desať podmienok, po splnení ktorých je ochotný odstúpiť z vlády. Ale SaS mieni rokovať až potom, ako Matovič odstúpi.

Demisiu už podal minister hospodárstva Richard Sulík. Ostatní ministri SaS majú počkať na to, ako sa zachová Igor Matovič.

Je ešte možné, aby vláda pokračovala?

Dá sa predpokladať, že v tomto duchu dostala inštrukcie prezidentka Zuzana Čaputová.

Ale bežných ľudí ani opozíciu už nekonečné naťahovanie sa Sulíka s Matovičom nebaví a volajú po predčasných voľbách.

Referendum o nich môže vyhlásiť prezidentka, opäť však záleží na jej inštrukciách. Žiaľ – v čase energetickej krízy a vládnutia neschopnej vlády nemá Slovensko na svojom čele autoritu, ktorá by mohla akokoľvek mierniť negatívne trendy!

Všetci možní médiami prezentovaní ústavní právnici referendum, respektíve jeho otázky ustavične spochybňujú. Bolo by zvláštne, keby sa Čaputová nezachovala v súlade s ich mienkou.

Môže nastať aj scenár, že Sulík s Matovičom pôjdu preč z vlády a koalícia bude pokračovať. Ale položme si otázku, čo by to vôbec riešilo. Obaja by naďalej viedli svoje politické strany, nachádzajúce sa v koalícii. Snažiť sa to riešiť tak, že by Sulík a Matovič nechodili na koaličné rady, je absolútny výsmech a absurdita.

Prezidentka Čaputová je tým činiteľom, ktorý namiesto riešenia krízy, ju skôr pomáha predlžovať. Keď je moci globalistická vláda ako v súčasnosti, Čaputová má vo svojej DNA ju všemožnými spôsobmi podporovať. Napriek tomu, že voči Igorovi Matovičovi ako ministrovi financií či šéfovi OĽaNO cíti antipatie.

Je teda stále možné, že na konci dňa sa podarí ešte koalíciu udržať pri živote. Ale mohli by sme povedať, že skôr pri živorení, pretože ani odchodom Sulíka a Matoviča z vlády by sa vlastne nič podstatné nevyriešilo.

Sú predstavitelia koalície na čele s bezduchým premiérom Hegerom ochotní a pripravení pozrieť sa realite do očí? Tou realitou nie je len nefunkčnosť vlády a koalície, ale najmä aktuálna energetická kríza.

Naopak, koalícia nám celé vyše dva roky dávala najavo, že realitu vie úspešne ignorovať a svojich občanov si vôbec neváži.

Optimálnym riešením by boli predčasné voľby, respektíve referendum o nich. Tu však musíme opätovne zobrať do úvahy, že vláda aj prezidentka žijú tak trochu v alternatívnej realite.

A tak musíme jednoducho počkať, kedy nekonečné naťahovanie vládnej krízy prestane baviť aj ich samých.

Ladislav Kováčik

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás