fbpx
DomáceVláda: Zaoberať sa bude novelou Trestného zákona i prioritami...

Vláda: Zaoberať sa bude novelou Trestného zákona i prioritami obnovy pamiatok

-

Vláda: Zaoberať sa bude novelou Trestného zákona i prioritami obnovy pamiatok

        Bratislava 22. marca (TASR) – Oblasť aplikácie trestov, ktoré nie sú spojené s väzbou, sa má rozšiť i zjednodušiť, trestné sadzby by sa tiež mali výraznejšie harmonizovať a väčší dôraz bude kladený i na restoratívnu justíciu. Predpokladá to novela Trestného zákona, ktorou sa bude na stredajšom rokovaní zaoberať vláda.


        Kabinet bude na svojom 142. rokovaní tiež schvaľovať predaj necelého hektára nevyužívaných pozemkov, ktoré v bratislavskej Devínskej Novej Vsi vlastnia Železnice Slovenskej republiky. Odkúpiť ich chce mestská časť, ktorá chce na nich vybudovať záchytné parkoviská vrátane parkovacieho domu. V prípade povolenia a výnimky zo zákona o podmienkach prevodu majetku štátu na iné osoby by za pozemky v blízkosti Ulice Leopolda Jablonku mala samospráva zaplatiť 1,59 milióna eur bez DPH.


        V rámci informatívnych správ sa ministri budú venovať aj návrhu priorít v prípade národných kultúrnych pamiatok vo vlastníctve štátu, na ktorých obnovu majú použiť eurofondy z nového programovacieho obdobia. V návrhu Ministerstva kultúry SR je 24 takýchto objektov, medzi nimi i Galéria Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici.

- reklama -


        Medzi informatívnymi materiálmi je tiež správa o pôsobení SR v minuloročných aktivitách medzinárodného krízového manažmentu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás