fbpx
DomáceVláda vyjadruje presvedčenie, že Mikulec sa vo svojej funkcii...

Vláda vyjadruje presvedčenie, že Mikulec sa vo svojej funkcii ničím nespreneveril

-

Vláda vyjadruje presvedčenie, že Mikulec sa vo svojej funkcii ničím nespreneveril

Bratislava 14. júna (TASR) – Vláda nesúhlasí s návrhom skupiny poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽANO). Rozhodla o tom vláda na svojom pondelkovom rokovaní.

Pripomína, že dôvodom na vyslovenie nedôvery ministrovi vnútra je jeho údajné nezvládanie riadenia rezortu s bližším odôvodnením, že organizačné súčasti ministerstva používajú ako pravidlo vo svojej práci tzv. domnelých “univerzálnych svedkov” v rámci politického boja. Kabinet tento argument považuje za subjektívny záver navrhovateľov bez preukázania dôkazov.

„Je to znôška nedôkazných a konšpiračných teórií, ktorých cieľom je vo verejnosti vyvolať dojem, že orgány činné v trestnom konaní konajú pod nejakým politickým tlakom. Tie však stoja mimo rezortu vnútra a kompetencie ministra,“ zdôraznil kabinet.

- reklama -

Vláda vyjadruje presvedčenie, že Mikulec sa vo svojej funkcii ničím nespreneveril. „Práve naopak, garantuje príslušníkom Policajného zboru politickú bezzásahovosť a slobodu vo výkone ich práce,“ upozorňuje vláda. Oceňuje tiež, že Mikulec pripravovanou reformou Policajného zboru chce zabezpečiť lepšie podmienky a lepší výkon služby policajtov.

„Vláda ho v týchto reformných snahách plne podporuje a zámery predkladateľov na jeho odvolanie považuje za hysterický pokus o odpútanie pozornosti od škandálov a káuz predošlých vlád, ktoré v súčasnosti odhaľujú odpolitizované orgány činné v trestnom konaní,“ dodávajú členovia exekutívy.

Vládny kabinet podľa premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) jednoznačne zahlasoval za podporu Mikulcovi. „Je to jasný dôkaz toho, že vláda drží spolu. Myslím si, že v tomto čase, keď počúvame z rôznych úst spochybňovanie súčasnej vlády, je to jasný signál,“ poznamenal predseda vlády.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) skonštatovala, že pre každého ministra je pri jeho odvolávaní dôležité cítiť, či má alebo nemá podporu vlády. „Aj teraz mohol cítiť minister vnútra, že má naozaj silnú podporu vlády,“ povedala. Myslí si, že nie je náhoda, že odvolávanie Mikulca prišlo potom, ako pokusu o odvolanie čelila ona sama. „Je tu veľký záujem jednak spochybniť všetko, čo sa momentálne deje v súvislosti s vyšetrovaním káuz, ktoré majú presah v súvislosti s korupciou na predstaviteľov najvyšších orgánov štátnej moci z predchádzajúcej vlády. Určite je tu veľký záujem z tejto časti opozície, aby spochybnili všetko,“ podotkla ministerka.

Odvolávať Mikulca chce opozícia, mimoriadne rokovanie parlamentu inicioval Smer-SD v súvislosti s podozreniami o manipulovaní vyšetrovania viacerých káuz istou skupinou v rámci silových zložiek. Pochybnosti mali vyplynúť zo správy Slovenskej informačnej služby (SIS). Parlament má o návrhu na vyslovenie nedôvery Mikulcovi rokovať v utorok (15. 6.) od 9.00 h.

Za hnutie Sme rodina dvaja poslanci Peter Pčolinský a Adriana Pčolinská avizovali, že Mikulec nemá ich dôveru a nepodporia ho. Heger zopakoval, že to považuje za porušenie koaličnej zmluvy. S poslancom Pčolinským sa o tom porozprával a rozumie dôvodom, prečo bude hlasovať za odvolanie ministra.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás