fbpx
- Reklama -
DomáceVláda si z občanov robí srandu: Ministri si chcú...

Vláda si z občanov robí srandu: Ministri si chcú počkať na výstup P. Kovaříka, nevedia, čo chce oznámiť

-

Vláda si z občanov robí srandu: Ministri si chcú počkať na výstup P. Kovaříka, nevedia, čo chce oznámiť

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 31. augusta (TASR) – Viacerí ministri si chcú počkať na výstup z tlačovej besedy policajného prezidenta Petra Kovaříka. Uviedli to pred utorkovým rokovaním vlády. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) si vie predstaviť, že policajný prezident je pod veľkým tlakom.
Naď zároveň vyzval na opatrnosť pri hodnotení obvinení vznesených voči Kovaříkovi. Policajného prezidenta zatiaľ nevyzýva na to, aby sa vzdal funkcie.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) si chce tiež počkať, k čomu a ako sa vyjadrí policajný prezident počas popoludňajšej tlačovej konferencie. Nevie povedať, čo chce policajný prezident oznámiť.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) v pondelok (30. 8.) avizoval, že podnikne ďalšie kroky voči Kovaříkovi. Jedným z riešení je podľa neho aj postavenie mimo služby, no na to musia byť splnené podmienky. Mikulec tiež zopakoval, že šéfovi polície dôveruje a je presvedčený o tom, že nezastavil policajnú akciu.

- reklama -

Krajská prokuratúra v Bratislave obvinila 26. augusta Kovaříka zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Mal zmariť prebiehajúci zásah zadržiavania, ako aj vykonanie trestnoprocesných úkonov s obvinenými osobami Matejom Z. a Petrom P. Kovařík obvinenie odmieta.

Šéf polície vyzval prokuratúru, aby začala trestné stíhanie pre uniknutie dokumentu o vznesení mu obvinenia na verejnosť. Poukázal na to, že uznesenie nikomu neodovzdal, nekopíroval a nezverejnil.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás