DomáceVLÁDA: Jozef Holjenčík sa vracia na čelo Úradu pre...

VLÁDA: Jozef Holjenčík sa vracia na čelo Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

-

VLÁDA: Jozef Holjenčík sa vracia na čelo Úradu pre reguláciu sieťových odvetví

BRATISLAVA 6. decembra (SITA) – Novým predsedom Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) sa stal Jozef Holejnčík. Do funkcie ho schválil vládny kabinet na návrh ministerky hospodárstva Denisy Sakovej. Holjenčík už regulačnému úradu šéfoval, a to v rokoch 2012 až 2017. Holjenčík začiatkom februára 2017 sa vzdal svojej funkcie. Urobil tak po veľkom tlaku zo strany politikov po prevalení kauzy s cenami energií. Kauza bola známa aj trhaním faktúr za energie v priamom prenose vtedajším premiérom Robertom Ficom.

„Navrhovaný kandidát spĺňa odborné a profesionálne kritéria pre predsedu úradu. Spĺňa kritériá zákona, ktoré stanovujú predpoklady a obsahujú obmedzenia v možnosti výkonu iných politických, podnikateľských a pracovnoprávnych vzťahov a funkcií,“ uviedlo ministerstvo hospodárstva.

Andreja Jurisa odvolala vláda z funkcie predsedu ÚRSO v pondelok. Dôvodom jeho odvolania bol podľa ministerstva hospodárstva fakt, že predseda regulačného úradu nekonal minimálne v dvoch prípadoch nezávisle, nestranne a transparentne. „Regulačný úrad v priebehu roku 2022 dvakrát zmenil vyhlášku, ktorou sa ustanovuje cenová regulácia v elektroenergetike. V oboch prípadoch bola táto zmena v dôsledku pokynu Ministerstva hospodárstva SR,“ uvádza sa v materiáli, ktorý na rokovanie vlády predložila súčasná ministerka hospodárstva Denisa Saková.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

 1. Už nepochybujem že vy talibanci ste sa nie z koňom ale s lokomotívou Bardotkou zrazili!!
  Ťahať na hulváta späť do urso zmrda Holienčíka??! Toho Holienčíka ktorý sa preslávil tým že sa spolčil s distribútormi proti
  Slovenským odberateľom tým že im radil ako
  z národa vytrieskať aj posledný cent len aby sa distribučky nažrali!!! 🙈🙈🙈 Presne v duchu
  Ficovho SSD Talibanu ! A zopár bezrozumcov
  pridrbancov ešte vytešuje ako prešťali svet..
  No hrôza ades!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás