fbpx
TV VVVIDEO: Vymenovanie vlády Roberta Fica

VIDEO: Vymenovanie vlády Roberta Fica

-

VIDEO: Vymenovanie vlády Roberta Fica

PREZIDENTKA: Zuzana Čaputová vymenovala roberta Fica za predsedu vlády

KOŠICE 25. októbra (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala predsedu strany Smer-SD Roberta Fica za predsedu vlády. Nový premiér zložil sľub a predložil hlave štátu návrh na vymenovanie členov vlády.

PREZIDENTKA: Zuzana Čaputová vymenovala nových ministrov vlády Roberta Fica

KOŠICE 25. októbra (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová dnes vymenovala novú vládu. Z pozície predsedu povedie nový kabinet líder strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. Pre Fica ide o štvrté pôsobenie vo funkcii predsedu vlády. Vládnu koalíciu spolu so Smerom tvoria strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) pod vedením Petra Pellegriniho a Slovenská národná strana (SNS) na čele s Andrejom Dankom. Smer má v novej vláde okrem pozície predsedu šesť ministerstiev, Hlas bude riadiť sedem rezortov a národniari budú mať dve ministerstvá, pričom sa predpokladá, že im v budúcnosti pripadne i nové ministerstvo, ktorého vznik sa predpokladá k 1. januáru 2024.

Nominant Smeru Ladislav Kamenický sa stal ministrom financií. Bývalý niekoľkonásobný minister vnútra Robert Kaliňák povedie ministerstvo obrany a na čelo ministerstva spravodlivosti sa postaví Boris Susko. Novým ministrom dopravy sa stal Jozef Ráž mladší a ministerstvo pôdohospodárstva bude viesť Richard Takáč. Ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí bude jeden z podpredsedov Smeru, Juraj Blanár.

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny bude viesť Erik Tomáš (Hlas-SD), ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie zas bývalý minister zdravotníctva a tiež bývalý podpredseda vlády pre informatizáciu Richard Raši. Novým ministrom školstva je Tomáš Drucker a ministerstvu vnútra bude šéfovať Matúš Šutaj Eštok. Hlas budú vo vládnom kabinete reprezentovať aj dve ministerky, a to Zuzana Dolinková ako ministerka zdravotníctva a Denisa Saková, ktorá v minulosti zastávala post ministerky vnútra a vo štvrtej Ficovej vláde bude pôsobiť ako ministerka hospodárstva. Vicepremiérom pre plán obnovy je tiež nominant Hlasu Peter Kmec.

SNS obsadila vo vláde post ministra životného prostredia, ktorým bude Tomáš Taraba (zvolený za SNS), a tiež ministerstvo kultúry, ktoré povedie Martina Šimkovičová (zvolená za SNS).

Alternatívne video:

Zdroj: topky.sk, TA3

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás