fbpx
TV VVVIDEO: Vyjadrenie Roberta Fica po stretnutí s Ľ. Ódorom

VIDEO: Vyjadrenie Roberta Fica po stretnutí s Ľ. Ódorom

-

VIDEO: Vyjadrenie Roberta Fica po stretnutí s Ľ. Ódorom

R. FICO: ÚLOHOU ČAPUTOVEJ NOMINANTA Ľ. ÓDORA JE PREKRYŤ VŠETKY HRÔZOSTRAŠNÉ VECI NAPÁCHANÉ VLÁDAMI MATOVIČA A HEGERA

Predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor inicioval stretnutie s predsedom SMERu – SSD Robertom Ficom, na ktorom predstavil návrh Programového vyhlásenia vlády. R. Fico na stretnutí informoval o prioritách, ktoré má strana SMER – SSD na najbližšie mesiace, Ľ. Ódor informoval o svojich krokoch do volieb.

„Pokiaľ ide o Programové vyhlásenie vlády, jasne som povedal pánovi Ódorovi, že zo strany klubu nedostane jeden hlas. Možno by nastala výnimka vtedy, kedy by zmenil koncept Programového vyhlásenia vlády, pretože pán Ódor na jednej strane konštatuje, že krajina je v katastrofálnom stave, na druhej strane nechce povedať, kto za to zodpovedá.  Je fakt, že my by sme akceptovali len také Programové vyhlásenie vlády, ktoré by bolo inventúrou, kde by bolo presne povedané, čo napáchala táto vláda za tri roky a tie veci sú hrôzostrašné,“ priblížil predseda SMERu.

R. Fico povedal, že vidí tri priority, ktorým sa treba hneď venovať. Prvou je čerpanie fondov, ktoré je národnou katastrofou. Na rok 2023 máme disponibilných 7,2 mld. eur, čo sa nedá minúť. Kto za toto všetko bude niesť zodpovednosť? Časť týchto peňazí sa pravdepodobne vráti do rozpočtu EÚ.

Druhá veľká téma je štátny rozpočet, kde Robert Fico informoval, že pravdepodobne úradnícka vláda  nedostane v parlamente podporu, preto je zbytočné, aby sa trápili s akýmkoľvek vyrovnaným rozpočtom, pretože nikto nezvládne konsolidáciu verejných financií tak, že na budúci rok vyškrtá v rozpočte cez 4 mld. eur.

Treťou prioritou je zdravotníctvo, nakoľko Všeobecná zdravotná poisťovňa ohlásila za prvé tri mesiace 50 miliónov eur stratu a hrozí, že nebudú peniaze na platy v lete, niektoré operácie nebudú vykonané. Kto za toto všetko bude zodpovedať?

„Je evidentné, že pán Ódor má úlohu. Prikryť, urobiť nejaký vankúš tejto rozpadnutej vládnej koalícii, ktorá napáchala toľko škôd, aby ľudia, keď budú v septembri voliť si povedali, veď aj tam si môžeme niečo vybrať. Pani Čaputová im nechala priestor na prežitie. Dnes môže Heger a Dzurinda a všetci títo politickí zombíci chodiť a premýšľať, ako to ešte nejako zlepia do parlamentných volieb a potom samozrejme je to veľká podpora pre Progresívne Slovensko,“ uzavrel Robert Fico.

Video na Youtube:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás