fbpx
DomáceVIDEO: Vyjadrenie Hamrana k streľbe v Dúbravke

VIDEO: Vyjadrenie Hamrana k streľbe v Dúbravke

-

VIDEO: Vyjadrenie Hamrana k streľbe v Dúbravke

HAMRAN: Policajný prezident vyzdvihol promptnosť hliadok zasahujúcich v bratislavskej Dúbravke

BRATISLAVA 28. septembra (SITA) – Policajný prezident Štefan Hamran vyzdvihol promptnosť hliadok, ktoré zasahovali pri nočnej streľbe v bratislavskej Dúbravke. Policajt, ktorý eliminoval strieľajúceho páchateľa, pôsobí na danom obvodnom oddelení len dva a pol mesiaca. Páchateľa zneškodnil šiestimi ranami zo zbrane. Aby verejnosť predišla šíreniu dezinformácií, dodáva, že spomínaný útok sa stal 52 minút po polnoci, v tom čase už prvá policajná hliadka bola na mieste a počula výbuch. Predpokladá sa, že ten spôsobila zábavná pyrotechnika. Podľa policajného prezidenta bola 59 minút po polnoci na miesto činu vyslaná ďalšia hliadka a šesť minút po jednej hodine ráno bola osoba eliminovaná.

Video

Video na Youtube:

Hamran ďalej informoval, že páchateľ mal čistý register trestov a považuje jeho konanie za skratové. „Za celý kalendárny rok v oblasti, v ktorej sa stal skutok, evidujeme deväť nahlásení použitia zábavnej pyrotechniky. Až na jeden prípad nám nikdy neoznačili osobu či konkrétny byt, v ktorom by sa mohla používať. V auguste nám však jedna poškodená uviedla, že možno jeden konkrétny byt by to mohol byť. My sme to začali preverovať,“ uviedol policajný prezident. Taktiež dodáva, že v byte našli päť legálne držaných strelných zbraní, ktoré vlastnil otec páchateľa.

V bratislavskej mestskej časti Dúbravka sa v noci zo stredy na štvrtok strieľalo. Ako informoval portál noviny.sk, z okna bytovky začal muž náhodne strieľať na ľudí. Pri streľbe bolo zranených niekoľko civilistov, ako aj policajt. „Podľa svedka, ktorý krvavú drámu videl na vlastné oči, muž začal najprv strieľať na civilistov z okna. Približne okolo jednej ráno. Potom vyšiel pred bytovku a streľba pokračovala. Na krátky čas streľbu prerušil, vbehol naspäť do bytu a po pár sekundách sa z bytu ozval výbuch. Na ceste z bytu vybehol na policajtov s nožom a tí ho smrteľne zranili na medziposchodí. Muž mal vykrikovať, že ich pozabíja,“ informoval portál noviny.sk.

HAMRAN: Polícia má za cieľ venovať vyššiu pozornosť slovenskej mládeži

BRATISLAVA 28. septembra (SITA) – Policajný prezident Štefan Hamran avizoval, že polícia má za cieľ venovať vyššiu pozornosť slovenskej mládeži. Polícia totiž nechce, aby sa z mladých ľudí na Slovensku stali kriminálnici. Podľa Hamrana v súčasnosti mladiství páchajú skutky, za ktoré ich možno potrestať aj viac ako 20-ročným trestom. „Chceme sa dostať do školského prostredia a za pomoci rodičov a najmä pedagógov vplývať na prostredie v tom kontexte, aby sme včas odhalili akúkoľvek možnú radikalizáciu našej mládeže a aby si nezničila život či životy a zdravie svojich rovesníkov,“ uviedol Hamran na dnešnej tlačovej besede.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. V chorej spoločnosti nemôžu žiť zdraví ľudia.🤢
    A čo sa týka migrantov, na čo sa čaká???🤢Podľa Ódora : „V Bagdade všetko v kľude.“🤢

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás