fbpx
Názory(video) Už aj Čína varuje NATO

(video) Už aj Čína varuje NATO

-

(video) Už aj Čína varuje NATO

Rusko dostane vonkajšiu pomoc, ak sa NATO pokúsi dobyť Kaliningrad

Moskva sa môže v prípade útoku NATO na Kaliningrad spoľahnúť na pomoc nečakaného spojenca. Takéto závery prezentovali vojenskí experti z Číny.

Možnosť vojny

Na pozadí rastúceho napätia medzi Ruskom a západnými krajinami narastajú obavy, že by sa medzi stranami mohol rozhorieť plnohodnotný vojenský konflikt. Jedným z možných scenárov vývoja udalostí je začiatok nepriateľských akcií v oblasti západných hraníc Ruskej federácie, po ktorom bude nasledovať pokus síl NATO dobyť Kaliningradskú oblasť. Podľa čínskych analytikov Moskva nebude musieť brániť Kaliningrad sama. Informuje o tom stránka Baijiahao.  

Nedá im spať

Kaliningrad je už dlho predmetom záujmu krajín NATO kvôli svojej geografickej polohe. Čínski analytici uviedli, že mesto je vzdialené od ostatného Ruska a hraničí len s krajinami NATO – Poľskom a Litvou. Vďaka svojej jedinečnej geografickej polohe sa  stalo príčinou „bolestí hlavy“ západných stratégov, pretože je prakticky zbytočné viesť rozsiahle vojenské operácie s Ruskou federáciou bez toho, aby ich zvládli. Raketové zbrane a systémy protivzdušnej obrany, rozmiestnené v Kaliningradskej oblasti, neumožnia NATO voľne pôsobiť vo východnej Európe. Preto USA a ich partneri už dlhší čas pripravujú plány na dobytie ruskej enklávy.

Vraj to dosiahnu rýchlo

USA a NATO plánujú dobyť Kaliningrad do týždňa. Táto informácia sa objavila v západných médiách nie tak dávno. Pentagon chápe, že Rusko v posledných rokoch výrazne posilnilo obranu svojho najzápadnejšieho regiónu a preto ho nečaká ľahká úloha.  „Rusko však  nebude bojovať proti USA a krajinám NATO samo. Všetci dúfame, že sa strany dokážu upokojiť a nájsť obojstranne výhodný kompromis. Ak sa však vojne nedá vyhnúť, Čína určite zasadí rozhodný úder protivníkom  Ruskej federácie“, vyslovili  svoj názor experti z Číny. Peking sa síce drží politiky neutrality, no napriek tomu nezostane bokom v prípade vojny medzi Ruskom a západnými krajinami.

Autor článku: Milan Laca. Článok vyšiel na: www.hlavnydennik.sk

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás