TV VVVIDEO: Tibor Gašpar: Premiér Fico dal EÚ jasný signál,...

VIDEO: Tibor Gašpar: Premiér Fico dal EÚ jasný signál, že Slovensko je suverénna krajina

-

spot_img

VIDEO: Tibor Gašpar: Premiér Fico dal EÚ jasný signál, že Slovensko je suverénna krajina

Dvanáste vydanie Diskusie na palete s poslancom NR SR a predsedom brannobezpečnostného výboru parlamentu Tiborom Gašparom. Na úvod opísal zmiešané pocity zo svojho nového pôsobiska, ktorým je slovenský zákonodarný zbor – nepríjemne ho prekvapila nízka politická kultúra, ktorú hneď v prvý deň predviedol poslanec Matovič. Pripustil, že pri vstupe na kandidátky by sa mali budúci politici preukazovať lekárskym osvedčením, že sú psychicky spôsobilí vykonávať ústavné funkcie. Na svojom novom poste by chcel okrem iného prispieť k tomu, aby sa zabránilo politizácii polície, ktorej sme boli svedkami v minulom volebnom období. Hovorí tiež o organizačných zmených na najvyšších poschodiach policajného zboru. Vyjadruje sa k pozastaveniu služby v prípade šiestich policajných vyšetrovateľov a operatívnych pracovníkov z tímu Očistec a podčiarkuje, že sú na to viac ako pádne dôvody. Spomína i potrebu odbornej novelizácie trestnoprávnych predpisov. Komentuje prípad občana Jozefa Hambálka, ktorého bývalá moc označila za “ruského agenta”, pričom bezprecedentne zasiahla do jeho ústavných práv. Ako povedal, je to niečo, čo sa “podobá Balkánu” a zdôraznil, že to nebol jediný prípad deformácie právneho štátu. Spomenul aj pôsobenie médií a politických mimovládok, financovaných zo zahraničia, ktoré výrazne ovplyvňujú verejnú mienku a vnútornú politiku Slovenska. Prihovára sa za legislatívnu reguláciu médií v záujme názorovej vyváženosti v spravodajstve, ako aj činnosti mimovládok. Zhodnotil samit EÚ, na ktorom sa zúčastnil aj novovymenovaný premiér Robert Fico. Ocenil, že v Bruseli tlmočil všetky názory a stanoviská, o ktorých hovoril pred voľbami – napríklad, že sme za mier na Ukrajine a sme proti sankciám, ktoré v prvom rade poškodzujú nás. Podľa neho je možné, že sa k slovenským postojom začnú pripájať aj iné európske krajiny. Pripúšťa, že diverzifikácia energetických zdrojov je správna, ale nechápe, prečo by sme sa mali odpojiť od plynovodu len preto, že je ruský. Odpovedá aj na otázku, ako sa bude riešiť aktuálna situácia s migrantmi na Slovensku.

VIDEO:

Zdroj: Diskusia na palete

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás