DomáceVIDEO: T. TARABA: Od rána prebieha na Slovensku zúfalý...

VIDEO: T. TARABA: Od rána prebieha na Slovensku zúfalý politický puč hnutia Progresívne Slovensko

-

VIDEO: T. TARABA: Od rána prebieha na Slovensku zúfalý politický puč hnutia Progresívne Slovensko

BRATISLAVA 17. augusta (SITA) – Nezaradený poslanec Národnej rady Tomáš Taraba tvrdí, že od rána prebieha na Slovensku „zúfalý“ politický puč hnutia Progresívne Slovensko (PS). Na sociálnej sieti ďalej dodal, že predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová koordinujú akcie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorá sa snažila zatknúť vyšetrovateľov „manipulácií v trestných konaniach počas núdzového stavu“. „Títo aktéri už dostali názov Čaputovej chlapci, pretože ich verejne prikryla a teraz ich prikryl Ľudovít Ódor a odvolal svojho vlastného ministra vnútra (Ivana Šimka, pozn. SITA), ktorý tvrdil, že trestne stíhaní policajti by nemali byť vo funkciách štátu,“ uviedol Taraba. Podľa neho je cieľom Ódora a hlavy štátu dostať sa k vyšetrovaným spisom.

Video:

Video na Youtube:

„Povedzte mi, ako musia byť, buď presvedčení, že vedia na Slovensku zmanipulovať voľby, ak sa pustia do takejto akcie, ktorú kľudne môžeme nazvať krycím menom sabotáž, alebo ako musia byť zúfalí, že šesť týždňov pred voľbami robia Slovensku takúto medzinárodnú hanbu, že siahnu na lídrov najväčších bezpečnostných agentúr, ktoré sú kľúčové v spolupráci so zahraničím,“ uvažuje poslanec, ktorý aktuálne figuruje na kandidátke Slovenskej národnej strany pod číslom päť. Podľa Tarabu dnes opäť založia zločineckú skupinu, v ktorej bude figurovať aj bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Vladimír Pčolinský či podnikateľ Peter Košč. „Tí, ktorí sú súčasťou tejto skupiny, by v budúcnosti mali dostať najvyššie štátne vyznamenanie, že sa dokázali postaviť tvárou tejto hydre, ktorá na Slovensku operuje,“ dodal poslanec.

Taktiež je podľa neho načase, aby sa voči PS vyhradila strana Hlas – sociálna demokracia či Kresťanskodemokratické hnutie. „Keď nie preto, že presadzujú 72 rodov namiesto dvoch pohlaví, tak preto, že vidíme, čo za vládu PS vie realizovať, pretože dnes nám už vládnu,“ myslí si Taraba.

O prevrate hovorí aj predseda strany Smer – sociálna demokracia Robert Fico. Ten je presvedčený, že sa začal pokus o policajný prevrat. Tento prevrat by mal mať podľa Fica plnú podporu špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, premiéra a ministra vnútra Ľudovíta Ódora, a tiež prezidentky Zuzany Čaputovej. Predseda Smeru to uviedol v statuse na sociálnej sieti. Fico je toho názoru, že cieľom prevratu by malo byť získanie plnej kontroly nad Slovenskou informačnou službou (SIS), Národným bezpečnostným úradom (NBÚ) a rovnako aj likvidácia vyšetrovateľov a dôkazov, ktoré sú k dispozícii proti skupine vyšetrovateľov NAKA, tzv. čurillovcov. NAKA dnes zasahovala v dome riaditeľa SIS Michala Aláča. Podľa medializovaných informácií sa šéf SIS v dome nenachádzal, podrobnosti o zásahu, ani jeho príčiny nie sú známe. Podľa medializovaných informácií tiež zadržali niekoľko členov tímu Oblúk, ktorý vyšetroval údajnú trestnú činnosť členov NAKA spojených s vyšetrovateľmi okolo Jána Čurillu. Trestná činnosť sa týkala možnej manipulácie konaní.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás