TV VVVIDEO: SMER - SSD PREBERÁ INICIATÍVU V BOJI SO...

VIDEO: SMER – SSD PREBERÁ INICIATÍVU V BOJI SO ZDRAŽOVANÍM POTRAVÍN, LEBO VLÁDA REZIGNOVALA NA SVOJU ÚLOHU

-

spot_img

VIDEO: SMER – SSD PREBERÁ INICIATÍVU V BOJI SO ZDRAŽOVANÍM POTRAVÍN, LEBO VLÁDA REZIGNOVALA NA SVOJU ÚLOHU

R. Fico: TAK SA TO ROBÍ, DO PSEJ MATERE!

Juraj Blanár:

Na neschopnosť vlády riešiť enormný rast cien potravín sa nedá pozerať. Konkrétne návrhy predkladáme ako opozičná strana už od septembra 2021, kedy sme zvolávali prvú mimoriadnu schôdzu parlamentu a takýchto návrhov bolo deväť. Všetky odmietli. Musíme konštatovať, že rovnako zlyhala aj pani prezidentka, a to tým, že vládu chce nekriticky chrániť až do 30. septembra. Je to nezvyklé, že ako opozícia preberáme iniciatívu a ja ako podpredseda parlamentu zvolávam vo štvrtok 30. marca za okrúhly stôl všetkých, ktorí majú vplyv na výšku cien potravín. Nerobíme politiku, čím horšie tým lepšie a želáme si, aby ľuďom bola poskytnutá pomoc čo najrýchlejšie.

Richard Takáč:

Už aj obchodné reťazce si uvedomujú, že neschopnosť vlády reagovať na drastické 30 percentné zdražovanie potravín sa môže obrátiť aj proti nim v podobe radikálnych štátnych regulačných opatrení. Prišli preto s marketingovým ťahom o akomsi zastropovaní cien vybraných druhov potravín. Ľudia sa týmto ťahom nenechali oklamať a chápu, že za týmto zastropovaním cien potravín, často aj zbytočných ako je víno, je len vytvorenie ďalšieho priestoru na zdražovanie. Pomoc ľuďom musí prísť v podobe odborného postupu, ktorý môže vzniknúť len v diskusii medzi štátom a všetkými zainteresovanými. Štát by mal ponúknuť prvovýrobcom odvodové úľavy, kompenzácie cien energií, nižšiu DPH, od obchodných reťazcov bude očakávať solidaritu v podobe nižších ziskov, ktoré sú rekordné.

Robert Fico:

Všetci vieme, že zázračná ruka voľného trhu zlyhala. Vedie len k zdražovaniu a znižovaniu životnej úrovne. My v SMERE – slovenská sociálna demokracia uznávame úlohu štátu v krízových situáciách. Štát, vláda, parlament, prezidentka sa nemôžu len mlčky pozerať na besniace ceny potravín. Musia sa v riadnom dialógu s výrobcami, odbormi a obchodnými reťazcami dohodnúť na tom najlepšom pre ľudí pri plnom rešpektovaní oprávnených záujmov výrobcov a obchodníkov. Som veľmi rád, že o stretnutie, ktoré organizujeme vo štvrtok pod záštitou podpredsedu NR SR Juraja Blanára a odbornou kuratelou nášho podpredsedu Richarda Takáča je záujem. Ak aj nedôjde k definitívnej dohode, stretnutie poskytne obrovský potenciál návrhov na najbližšie mesiace a pre novú vládu, v ktorej samozrejme chceme byť a ktorá bude musieť okamžite zasiahnuť proti ďalšiemu zdražovaniu. Tak sa to robí, do psej matere!

Aj keď sme v opozícii, nedokážeme sa len nečinne prizerať, a preto zvolávame okrúhly stôl všetkých zainteresovaných, ktorí majú vplyv na výšku cien potravín.

Video na Youtube:

Cieľ je jasný, pomôcť bežným ľuďom na Slovensku so zdražovaním, ale cestou dohody s výrobcami, spracovovateľmi a aj reťazcami. Štát je tu na to, aby zasiahoľ ak veci nefungujú a 30%-né zdražovanie potravín je pre nás jasný signál, že trh zlyháva a štát musí prevziať iniciatívu.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás