fbpx
EkonomikaVIDEO: Remišová: Protikorupčná politika MIRRI bola ocenená viacerými certifikátmi

VIDEO: Remišová: Protikorupčná politika MIRRI bola ocenená viacerými certifikátmi

-

VIDEO: Remišová: Protikorupčná politika MIRRI bola ocenená viacerými certifikátmi

Bratislava 4. novembra (TASR) – Protikorupčná politika Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR bola ocenená viacerými medzinárodnými certifikátmi. Informovala o tom na brífingu vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).

- reklama -

„Prvá dobrá správe je, že po dvojročnom úsilí a tvrdej práci sme získali známku kvality, ktorú majú v komerčnom svete len tie najlepšie firmy. Práca v rezorte MIRRI bola ocenená certifikátom manažérstva kvality, ktorý je zárukou dobrého fungovania, výborného nastavenia procesov nulovej tolerancie. Je treba povedať, že tento certifikát kvality máme na Slovensku vôbec ako prvé ministerstvo,“ priblížila.

MIRRI okrem certifikátu manažérstva kvality podľa nej získalo aj medzinárodný certifikát manažérstva proti korupcii. „Ten je potvrdením toho, že MIIRI robí účinné kroky, aby zabránilo korupcii a inej protispoločenskej činnosti vrátane riadenia korupčných rizík, nastavenia pravidiel na prijímanie darov a iných výhod zamestnancami, prijatia protikorupčnej politiky, zavedenia systému nahlasovania korupcie, poskytovania ochrany oznamovateľom korupcie a inej protispoločenskej činnosti, ako aj vnútorných auditov a kontroly,“ doplnila.

„Získali sme taktiež najvyššie ocenenie a hodnotenie A+ ako veľmi zodpovedný verejný obstarávateľ. Pri certifikácii bolo hodnotených takmer 4000 subjektov, iba 1 % z nich získalo najvyššiu známku A+. Kým predchádzajúce vlády priestor na korupciu skôr aktívne vytvárali, my ju systematicky potláčame. Dôkazom toho je aj získanie spomínaných medzinárodne získaných certifikátov,“ podčiarkla ministerka investícií.

„Zatiaľ čo my staviame hrádze proti korupcii, práve teraz sa v parlamente objavujú návrhy zákonov, ktoré priestor na korupciu bezprecedentne vytvárajú. Ide napríklad o oblasť eurofondov – na súčasnej schôdzi Národnej rady SR je na programe návrh poslanca Tomáša Tarabu (ĽSNS), ktorý zavádza úplnú beztrestnosť pre podvody v eurofondoch,“ dodala Remišová.

Zdroj: TASR.TV

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. jedine v tom pripade, ze si ich ako plagiatorka vyrobila sama.Kto normalny by ju odcenil?! a vlastne ako dopadlo to jej odhalenie nainstalovaneho odpocuvacieho zariadenia v zaciatkoch? ked dala pozatvarat IT odbornikov?? My chceme poznat vysledok.!!!!!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás