fbpx
Názory(video) Reakcie na rozhodnutie prezidentky: J. Naď je nadšený,...

(video) Reakcie na rozhodnutie prezidentky: J. Naď je nadšený, Ľ. Blaha pozýva na protest, J. Laššáková ju inteligentne zotrela

-

(video) Reakcie na rozhodnutie prezidentky: J. Naď je nadšený, Ľ. Blaha pozýva na protest, J. Laššáková ju inteligentne zotrela

Minister J. Naď oceňuje veľmi zodpovedné stanovisko prezidentky 

      Bratislava 20. januára (TASR) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) oceňuje veľmi zodpovedné stanovisko prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá podporuje podpísanie obrannej dohody s USA. Ak ho tým hlava štátu poverí, je pripravený túto zmluvu za Slovensko podpísať. S interpretačnou doložkou k dohode je stotožnený. 


      „Ak ma prezidentka poverí, som pripravený ísť podpísať túto zmluvu za SR, čím sa Slovenská republika stane 24. členskou krajinou z 29, ktorá bude mať takúto zmluvu podpísanú so Spojenými štátmi americkými. Potvrdzujem, že som absolútne stotožnený s interpretačnou doložkou, ako ju nazvala prezidentka,“ vyhlásil Naď. Opätovne zdôraznil, že na základe tejto zmluvy nebude na Slovensku žiadna americká základňa, žiadne jadrové zbrane a suverenita krajiny nebude nijako spochybnená. 


      Prezidentka SR Zuzana Čaputová podporuje uzavretie dohody o obrannej spolupráci s USA. Súčasťou splnomocnenia na podpis, ktoré dá členovi vlády v rámci procesu jej prijatia, bude však interpretačné vyhlásenie o tom, ako SR zmluvu vykladá. Ratifikuje ju iba s touto doložkou. S ústavnými právnikmi nenašla žiadny rozpor s Ústavou SR, preto sa neobráti na Ústavný súd SR.

Judita Laššáková sa vyjadrila v nasledujúcom videu:

Ľuboš Blaha prezidentku skritizoval a pozval na protest:

CELONÁRODNÝ PROTEST PROTI ČAPUTOVEJ – STREDA O PIATEJ! PROSÍM, ZDIEĽAJTE!

Zuzana Čaputová opäť zradila Slovensko. V stredu 26.1. o 17.00 Smer organizuje veľký protivojnový protest pred Prezidentským palácom – odkážme Čaputovej, čo si myslíme o vlastizradcoch!

1. To, čo dnes americká hovorkyňa predviedla, to sa zapíše do dejín pozývacích listov pre cudzie armády – hneď vedľa Vojtecha Tuku a Vasila Biľaka.

2. A to nechcem Vasilovi Biľakovi krivdiť – vojská Varšavskej zmluvy aspoň museli dodržiavať česko-slovenské zákony, zatiaľ čo Američania nemusia rešpektovať nič.

3. Čaputová dnes otvorene vyhlásila, že Obrannú dohodu s USA podporuje a nevidí na nej nič zlé. A že kandidovala ako proamerická kandidátka, a teda že je vlastne prirodzené, že zrádza národné záujmy. Svatá prostoto.

4. Ďalej Slovensku oznámila, že nedá Obrannú dohodu na Ústavný súd, lebo pri referende o predčasných voľbách videla tisíc dôvodov, prečo má zarezať demokraciu, ale pri americkej okupácii nevidí jediný dôvod, v čom sa to prieči ústave.

5. To viete – keď sa prehŕňaš garderóbami namiesto toho, aby si študovala ústavu. Stačilo si prečítať až jednu vetu po preambule. Prvý článok. Slovensko je zvrchovaný štát. To je v priamom rozpore s Obrannou dohodou. To nevidí len slepý!

6. Ale z americkej ambasády znel pokyn – hraj, že si negramotná a nevieš, čo sa píše v ústave. A tak sa hlava štátu postavila pred kamery a predstierala, že práve spadla z oblakov – po tomto sa za ňu budú hanbiť najbližšie tri generácie Slovákov.

7. Ako táto pani mohla dostať vôbec magisterský titul na práve – veď to je škandál. Ona netuší, čo je to suverenita, zvrchovanosť, ani suverénna jurisdikcia. A keď sa jej spýtate na hlavné mesto Slovenska, povie Washington.

8. Najväčší vtip je tá jej „interpretačná doložka“. Jediný význam, aký bude mať táto doložka pre Američanov, je ten, že keby im náhodou došiel toaletný papier, tak môžu použiť doložku. A potom veselo spláchnuť.

9. Aký má zmysel presviedčať samých seba, že text čítame inak ako je napísaný, keď nám potom Američania ukážu – že haló, čo tu doložkujete, tu je čierne na bielom, že nad americkými vojakmi má jurisdikciu Amerika, tak ťahajte kade ľahšie s vašimi doložkami.

10. V dohode s USA sa jasne píše, že pri trestných činoch v sadzbe do troch rokov má jurisdikciu Amerika – darmo Čaputová tliacha, že chce v každom prípade, aby sme mali jurisdikciu my, Slováci – v texte je napísaný presný opak.

11. Ak by chcela pomôcť Slovensku, existuje jediná cesta – nepodpísať dohodu. Ale na to Čaputová nemá odvahu. Jasne vyhlásila, že neslúži Slovensku, ale Amerike. A tie doložkové dymové clony okolo sú len trápnym americkým marketingom.

12. Čaputová sa mala vykašľať na doložky a dať to na hulváta, bolo by to aspoň úprimné. Mala sa postaviť pred kamery a vztýčiť prostredník – to by najlepšie vyjadrilo, čo dnes Slovákom chcela odkázať.

13. Všetky jej body v tej jej interpretačnej doložke iba potvrdzujú, že Obranná dohoda s USA oberá Slovensko o suverenitu, jurisdikciu a ženie nás do vojny s Ruskom. Za Sovietov sme mali cestovnú doložku, za Američanov máme Čaputovej doložku. Pokrok.

14. Ako sme očakávali – prezidentka zase napľula ľuďom od tvárí. Drvivá väčšina Slovákov nechce americkú okupáciu, ale jej je prednejšia americká ambasáda – však peniažky z Ameriky z nej urobili hlavu štátu, má čo splácať.

15. Existuje jediná šanca a tvrdíme to od začiatku. Referendum. Zakrátko začneme so zberom podpisov. Jediný, kto môže zastaviť Američanov, je slovenský národ.

Milí priatelia, v stredu o piatej sa vidíme na Mierku. Na námestí, ktorého tradičný názov vyjadruje hodnotu, za ktorú zápasíme – mier! Poďme odkázať Čaputovej, že Slovensko nechce vojnu s Ruskom! Nechce judášske dohody! Nechce amerických okupantov!

ODKÁŽME AMERICKEJ HOVORKYNI – MY CHCEME LEN MIER!

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás