fbpx
NázoryVIDEO: R. Fico: SMER - SSD odmieta kupčenie s...

VIDEO: R. Fico: SMER – SSD odmieta kupčenie s hlasom ľavicového voliča

-

VIDEO: R. Fico: SMER – SSD odmieta kupčenie s hlasom ľavicového voliča

Predseda Hlasu – sociálna demokracia Peter Pellegrini včera v diskusnej televíznej relácii opätovne potvrdil, že je po voľbách pripravený spojiť sa aj s PS. A jeho cenou za takúto spoluprácu je funkcia predsedu vlády, aj keby Hlas – SD nebol víťazom parlamentných volieb. Takto hodnotia včerajšie vystúpenie predsedu Hlasu – sociálna demokracia dnešné médiá.

SMER – SSD plne rešpektuje Hlas – SD ako svoju sesterskú stranu v Strane európskych socialistov. Rovnako rešpektuje, že Hlas – SD môže po parlamentných voľbách 30. septembra prijať v otázke formovania novej vládnej koalície akékoľvek suverénne rozhodnutie a vypýtať si zaň akúkoľvek cenu. V SMERe si nevšímame ani neustále poznámky predsedu Hlasu Petra Pellegriniho o odmietaní minulosti, čím má samozrejme na mysli SMER – SSD, v ktorom Peter Pellegrini pôsobil viac ako dvadsať rokov.

SMER – SSD nevie takémuto politickému obchodu zabrániť, hoci je naďalej presvedčený, že základom stabilnej vlády by mala byť spolupráca SMERU – SSD a Hlasu ako sesterských sociálno-demokratických strán. Čo ale SMER môže a musí urobiť, je požiadať každého ľavicového a sociálno-demokratického voliča, aby zvážil, či si želá, aby bol jeho voličský hlas zneužitý na vytvorenie pravicovej vlády. Takáto vláda zložená z Hlasu, progresívcov, liberálov a kto vie koho všetkého iného, nebude ani stabilná, ani suverénna, ani sociálna. Len prehĺbi sociálne problémy, nezvládne nelegálnu migráciu, bude znervózňovať spoločnosť otázkami rodovej ideológie a po krátkom čase sa rozpadne.

Postoje z včerajšej televíznej diskusie len zneisťujú ľavicového a sociálno-demokratického voliča. Je to však práve ľavicový a sociálno-demokratický volič, ktorý môže zabrániť vzniku pravicovej vlády, ak si uvedomí, aké hry sa s ním hrajú.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás