fbpx
- Reklama -
NázoryVIDEO: R. FICO: PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ NA PODPORU GAUNEROV KRIČÍ,...

VIDEO: R. FICO: PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ NA PODPORU GAUNEROV KRIČÍ, KEĎ TREBA PODPORIŤ NEVINNÝCH, MLČÍ

-

VIDEO: R. FICO: PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ NA PODPORU GAUNEROV KRIČÍ, KEĎ TREBA PODPORIŤ NEVINNÝCH, MLČÍ

Bývalý ministerský predseda a šéf opozičnej strany Smer-SD Robert Fico vyjadril sklamanie, že sa prezidentka nezastala obvineného guvernéra NBS Petra Kažimíra a obžalovaného oligarchu Miroslava Výboha.

- reklama -

Robert Fico, predseda strany Smer – SD,  vo svojom statuse pripomenul, ako niektorí prokurátori a vyšetrovatelia ohýbajú právo a nútia obvinených vypovedať politicky a v neprospech opozície. Svoj status označil titulkom: „Prezidentka Čaputová na podporu gaunerov kričí, keď treba podporiť nevinných, mlčí.“

 „Čakal som, kto zo zodpovedných zareaguje na zamietnutie sťažnosti guvernéra NBS P. Kažimíra, ktorú podal proti svojmu vymyslenému obvineniu. Je v rozpore so všetkým na svete, ak mu sťažnosť zamietol jeho politický oponent – dnes vraj z vôle uznaného daňového podvodníka a duševne chorého I. Matoviča špeciálny prokurátor D. Lipšic. (…) Rovnako som čakal, kto okomentuje šokujúci rozhovor (denník Pravda) obhajcu Dr. Smejkala, ktorý zastupuje medzinárodne uznávaného podnikateľa M. Výboha. To ticho je ohlušujúce,“ píše Fico v úvode.

Obhajca Smejkal pracuje pre právnickú firmu, v ktorej pôsobil aj právoplatne odsúdený Daniel Lipšic. Hovorí v prípade svojho klienta o brutálnych porušeniach zákona, s ktorými sa nikdy nestretol. Lipšic podľa Fica všetky tieto špinavosti prikrýva, pretože ich má na svedomí jeho protežant prokurátor Ondrej Repa, synovec politicky angažovaného sudcu NS SR Juraja Klimenta.

Podľa predsedu Smeru má Výboh smolu, lebo sa vzájomne poznajú. Tvrdí, že Výboh nič  neurobil a celé obvinenie je vymyslené. Chcú od neho, aby krivo obviňoval, ako to dnes robia udavači. Spôsoby vyšetrovateľky NAKA a prokurátora Ondreja Repu prezrádzajú, že každý musí vidieť jasnú politickú objednávku na stíhanie Miroslava Výboha.

„Dr. Smejkal poukazuje na to, že

1) dvaja udavači postupom času menia výpovede a spomínajú si na detaily podľa objednávky,

2) v prvej výpovedi ako miesto, kde mal M. Výboh prevziať úplatok pre P. Pellegriniho, uviedli kancelárie, ktoré neexistovali,

3) výpovede udavačov obvinených zo závažných zločinov O. Repa berie ako dôveryhodné a výpoveď P. Pellegriniho neberie do úvahy, lebo jej obsah sa mu nehodí,

4) vyšetrovanie bolo ukončené v čase, kedy uznesenie o vznesení obvinenia proti M. Výbohovi nebolo ani právoplatné (tiež som už v živote videl všeličo, ale toto nie),

5) M. Výboh nebol ani raz vypočutý, že doteraz mu nebola doručená obžaloba (Tódová z N-ka ju má),“ zhŕňa vyjadrenie Smejkala Fico.

Fico sa domnieval, že vrcholom policajnej šikany bolo odpočúvanie na základe pytliactva či zadržanie a obvinenie za to, že vyzýval ľudí, aby v autách trúbili. „Také porušenia zákona, aké prechádzajú pod rukami D. Lipšica napríklad v prípade P. Kažimíra alebo prokurátora ÚŠP O. Repu v prípade M. Výboha volajú po vyvodení exemplárnej zodpovednosti. Vládnu nám gauneri a v politických procesoch kreatúry, ktoré sa neštítia ničoho. A prezidentka Z. Čaputová mlčí…“ uzatvára svoj status R. Fico.  

Zdroj: hlavnydennik.sk, InfoVojna

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás