fbpx
NázoryVIDEO: R. FICO: PANI PREZIDENTKA, NEPRIZERAJTE SA, AKO SLOVENSKO...

VIDEO: R. FICO: PANI PREZIDENTKA, NEPRIZERAJTE SA, AKO SLOVENSKO PADÁ NA ÚPLNÉ DNO!

-

VIDEO: R. FICO: PANI PREZIDENTKA, NEPRIZERAJTE SA, AKO SLOVENSKO PADÁ NA ÚPLNÉ DNO!

Dnes nejde o vzájomné sympatie, ale o takú maličkosť, akou je chod nášho štátu.

Chcem poďakovať pani prezidentke za jej dnešnú odpoveď, ale môj otvorený list bol o niečom inom. Bol apelom na hlavu štátu, ktorá podľa ústavy môže ako jediná vyriešiť politickú a spoločenskú krízu. Prezidentka však použila malichernú osobnú výhovorku, aby sa vyhla svojej ústavnej povinnosti zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov.

Video na Youtube:

To, že nie som na jej zozname obľúbencov, je všeobecne známe. Aj ja mám výhrady k jej práci a budem o nich otvorene hovoriť. Ale dnes nejde o vzájomné sympatie, ale len o takú maličkosť, akou je chod tohto štátu.

Pani prezidentka, minister zdravotníctva v demisii Vladimír Lengvarský dnes oznámil, že končí. Nebudete môcť vymenovať nového ministra, len poveriť niektorého z členov vlády v demisii, aby vykonával aj funkciu ministra zdravotníctva. Predseda vlády v demisii Eduard Heger je už aj ministrom financií v demisii, určite bude schopný zaskočiť aj za Lengvarského.

Pani prezidentka Čaputová, teraz vážne. Zdravotníctvo je v chaose a kolapse. A ľudia ho oprávnene označujú za verejný problém číslo jedna. Poveriť niektorého z členov vlády v demisii, aby sa tohto chaosu ujal, vyzerá ako jeden veľký žart. Najmä voči ľuďom. Opätovne sa v duchu otvoreného listu, ktorý sme Vám včera zaslali a žiadali o zvolanie predsedov parlamentných strán, pýtam: Stále nie je čas na vymenovanie úradníckej vlády, ktorá by viedla k predčasným voľbám do 30. júna? Uvedomujete si, pani prezidentka, že beriete na seba plnú zodpovednosť za stav zdravotníctva? Nebolo by teraz zodpovednejšie vymenovať úradnícku vládu s ministrom zdravotníctva, ktorý by sa aspoň pokúsil situáciu zastabilizovať? Alebo sa rozhodnete ísť cestou mŕtveho chrobáka a poveríte výkonom funkcie ministra zdravotníctva jedného z tých nešťastníkov v odvolanej vláde? Koho, preboha? Hegera? Remišovú? Káčera alebo Mikulca? Veď jeho ministerstvu vnútra dnes zakázal súd používať vrtuľník, ktorý kúpil za 13 miliónov, pretože zmluvu, ktorú podpísal deň pred pádom vlády, označil za nezákonnú.

Stále málo, pani prezidentka?

Nezahrávajte sa s ohňom. Oklamali ste verejnosť, keď ste bez vysvetlenia súhlasili s odkladom volieb až na 30. septembra, hoci ste predtým nahlas žiadali termín do 30. júna. Napriek tomu, že nemáte žiadny dôvod váhať, naopak máte ústavnú povinnosť konať, sa všetkému len nečinne prizeráte, lebo súhlasíte s tým, aby nás do 30. septembra stihli pozatvárať a aby Slovensko maximálne poslúžilo všetkým špinavým cieľom na Ukrajine.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás