fbpx
NázoryVIDEO: R. Fico: Čaputová a jej hysterčenie o ,,ruskej...

VIDEO: R. Fico: Čaputová a jej hysterčenie o ,,ruskej hrozbe“, či jej vyslanie Naďa s Korčokom do USA

-

VIDEO: R. Fico: Čaputová a jej hysterčenie o ,,ruskej hrozbe“, či jej vyslanie Naďa s Korčokom do USA

Ani veľvyslankyňa USA v Bratislave by to nepovedala lepšie, ako prezidentka Slovenskej republiky p. Čaputová, keď dnes o pol tretej mala vyhlásenie k ruskej hrozbe. Je smutné sledovať, ako hlboko sa dostali vládni politici a prezidentka pod vplyv americkej administratívy a ako ignorujú elementárne fakty.

Kým samotná Ukrajina a jej predstavitelia hovoria na adresu NATO a USA, aby nepreháňali a nebláznili s hrozbou vojenského konfliktu na Ukrajine, prezidentka Čaputová pokračuje v rétorike strašenia. Je priam nepochopiteľné, ako prezidentka Čaputová okomentovala fakt, že takmer polovica ľudí na Slovensku považuje za vinníka napätia na Ukrajine USA a NATO. Podľa nej je takýto názor polovičky národa omylom! Čo je prejav obrovskej ignorancie názoru verejnosti.

Pani prezidentka Čaputová, ak sa politikom nedarí a Vám sa zjavne nedarí, nepresadzujte názor, že treba vymeniť národ. Mali by ste sama uvažovať o zreálnení svojich jednofarebných amerických postojov a venovať sa skutočným problémom Slovenska, ktorými určite nie sú hrozba Ruskej federácie, ale nehorázne zdražovanie a neschopnosť vlády Slovenskej republiky.

,,PREZIDENTKA ČAPUTOVÁ POSIELA DO USA DVOCH KLAMÁROV“: vyjadril sa Robert Fico na vyslanie Korčoka a Naďa do USA, aby podpísali zmluvu.

Viac vo videu:

„Prezidentka Čaputová posiela dvoch klamárov, ministrov Naďa a Korčoka, aby vo štvrtok podpísali vo Washingtone zradcovskú zmluvu o minimálne 11 ročnej prítomnosti amerických vojakov na území Slovenska a bezplatné odovzdanie vojenských letísk v Kuchyni a Sliači americkej armáde. Za stranu SMER – sociálna demokracie spomínanej zmluve vyčítame, že vláda SR odovzdáva americkej armáde celý slovenský vzdušný priestor a právo robiť si u nás, čo sa tejto armáde zachce. Americká strana si sem bude môcť navoziť akékoľvek zbrane a materiál, pričom budú mať americkí vojaci u nás v podstate absolútnu imunitu, pokiaľ ide o tresty do 3 rokov,“ konštatuje Robert Fico. 

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok sa pri obhajobe vojenskej zmluvy s USA dopustil v diskusnej relácii niekoľkých otvorených a verejných klamstiev, na ktoré je potrebné jednoznačne reagovať a uviesť veci na pravú mieru.  

„Pokiaľ ide o vzlet a pristávanie amerických vojenských lietadiel na území Slovenska, toto upravuje článok 11, odsek 2 danej zmluvy,“ uvádza Robert Fico, pričom cituje zo zmluvy: „Lietadlá prevádzkované ozbrojenými silami USA alebo výlučne pre ne majú právo preletu, právo vykonávať tankovanie počas letu, pristávať a vzlietať na území Slovenska.“ 

„Keďže zmluva má prednosť pred zákonmi Slovenska, na vzlet a pristátie amerického vojenského lietadla na ktoromkoľvek letisku na Slovensku nebude teda treba osobitý súhlas, lebo citovaný článok dáva na takéto pristátie a let generálny súhlas,“ uvádza Robert Fico.  

Ďalej sa Robert Fico venoval tvrdeniu ministra Korčoka, že na navážanie amerických zbraní a munície na územie SR budú Američania potrebovať náš súhlas. „V tomto prípade sa minister zamotal do svojich vlastných klamstiev, keď tvrdí, že navážanie amerických zbraní na územie Slovenska podlieha súhlasu SR.  Minister Korčok citoval článok 4 odsek 2 a hovoril o INFORMOVANÍ a SÚHLASE slovenskej strany.“ Robert Fico však cituje článok 4 odsek 2, ktorý hovorí jasne toto: 

„Ozbrojené sily USA vopred INFORMUJÚ slovenského výkonného zástupcu o typoch, množstvách a harmonogramoch dodávok tohto rozmiestneného materiálu, ktorý majú ozbrojené sily USA v úmysle prepraviť alebo rozmiestniť na území Slovenskej republiky, ako aj o dodávateľoch USA, ktorí takéto dodávky uskutočňujú.“   

„Kde je teda ten Váš súhlas pán minister? Američania nám jednoducho oznámia čo chcú doviezť a si to aj dovezú. Slovensko nebude mať na charakter takýchto dodávok vrátane nebezpečného materiálu žiaden vplyv. Tomu sa hovorí suverenita a zvrchovanosť,“ konštatuje Robert Fico.  

Tretím klamstvo ministra Korčoka je, že americká armáda nebude musieť nahlasovať trestné činy svojich vojakov spáchané na území Slovenska, za ktoré hrozí trest do troch rokov len vtedy, keď pôjde o trestné činy spáchané navzájom medzi vojakmi.   

Článok 12 jasne hovorí, že „ozbrojené sily USA oznámia slovenským orgánom každý prípad podľa odseku 1 tohto článku, s výnimkou trestných činov, za ktoré možno uložiť pokutu alebo trest odňatia slobody na menej ako tri roky. (…) Slovenská republika týmto uplatňuje svoju suverénnu diskrečnú právomoc vzdať sa svojho prednostného práva na výkon trestnej právomoci.“ 

„Jednoducho klamstvo ako hrom. Ide teda o všetky trestné činy, aj tie ktoré eventuálne americkí vojaci u nás spáchajú na Slovensku proti občanom Slovenskej republiky alebo proti majetku týchto občanov. Výsledkom bude, že americká armáda nebude nahlasovať žiadne trestné činy svojich vojakov. Tomu sa hovorí suverenita a zvrchovanosť Slovenska v ponímaní našich amerických agentov vo vláde a v prezidentskom paláci,“ uvádza Robert Fico. 

„Minister Korčok takto otvorene klame len preto, pretože inak ako klamstvami sa nedá obhájiť ozrutnosť tejto zmluvy. Ministri Naď a Korčok túto zmluvu o dva dni vo Washingtone podpíšu a je zrejmé, že vládna väčšina ju schváli aj v Národnej rade (NR) SR a prezidentka Čaputová za fanfár zrady aj podpíše. SMER – sociálna demokracia urobí všetko preto, aby bolo úspešné referendum, ktoré v tejto chvíli pripravujeme a ktoré je jedinou možnosťou, ako túto zradcovskú zmluvu vypovedať,“ konštatuje na záver Fico.

Zdroj: TO strany SMER – SD

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Je na čase, aby tá „Jaternica „už zmizla z tejto krajiny, takú hambu ešte Slovákom nerobil nik.

  2. V prípade Iraku na Korčoka zabrala americká bachorka o chemických zbraniach, preto sa čudujem, že s tým ešte nevyrukoval napoleon Jarko aj „rozľadená“ Zuzana ako s nebezpečnou hrozbou z ruskej strany.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás