fbpx
TV VVVIDEO: R. FICO: AMERICKÉ MÉDIÁ OTVORENE HOVORIA, NAČO MAJÚ...

VIDEO: R. FICO: AMERICKÉ MÉDIÁ OTVORENE HOVORIA, NAČO MAJÚ SLÚŽIŤ AMERICKÉ ZÁKLADNE NA SLOVENSKU ????????

-

VIDEO: R. FICO: AMERICKÉ MÉDIÁ OTVORENE HOVORIA, NAČO MAJÚ SLÚŽIŤ AMERICKÉ ZÁKLADNE NA SLOVENSKU ????????

Predseda strany SMER – SD reagoval na informáciu zverejnenú v americkej tlači, konkrétne v New York Times. Toto periodikum zverejnilo minulý týždeň spolu s predstaviteľmi administratívy USA informáciu, ktorá nám môže pomôcť pochopiť skutočný dôvod podpisu ,,obrannej“ dohody medzi Slovenskou republikou a USA. Je nutné podotknúť, že mainstreamové média u nás vedome takúto informáciu prehliadajú.

Viac vo videu:

Podľa predsedu strany SMER – sociálna demokracia Roberta Fica nám predstavitelia americkej administratívy na rovinu hovoria to, čo nám nechce povedať minister zahraničných vecí a minister obrany. Americká strana totiž nie je viazaná komunikačným manuálom, na základe ktorého naša vláda klame. Dva dni po tom, čo vláda Slovenskej republiky schválila dohodu medzi vládou Spojených štátov amerických a vládou Slovenska o spolupráci v oblasti obrany významný americký denník New York (NY) Times napísal článok, ktorý sa venuje situácii na Ukrajine a predpokladá nejaký vývoj a hovorí aj o možnom konflikte medzi Ruskou federáciou a Ukrajinou. Okrem iného hovorí, že predstavitelia americkej administratívny, ktorých oslovil NY Times povedali, že plány na pomoc ukrajinským povstalcom môžu zahŕňať tréning v susedných krajinách, ktoré sú súčasťou východného krídla NATO, teda Poľsko, Rumunsko a Slovensko. „Ak si zoberieme obsah zmluvy, ktorú schválila vláda Slovenskej republiky v stredu, teda dva dni pred týmto článkom New York Times, z konkrétnych článkov vyplýva, že vozidlá, plavidlá, lietadlá Ozbrojených síl Spojených štátov amerických budú mať úplne voľný pohyb po území Slovenska, nikto ich nemôže zastavovať, kontrolovať, vstupovať do týchto vozidiel, plavidiel alebo lietadiel. Tak si predstavte, ako bude ľahké tu vytrénovať ukrajinského povstalca, a potom bez akýchkoľvek problémov ho presunúť na ukrajinské územie, aby tam bojoval v prípadnom konflikte,“ uviedol.

NY Times ale na rozdiel od slovenskej vlády povedal, v čom je účel dohody medzi vládou USA a slovenskou vládou, ktorá hovorí o amerických základniach na Slovensku a my máme na stole jasný dôkaz, o čo ide v prípade prítomnosti amerických vojakov na našom území. „Verím, že to je dostatočný dôvod na to, aby sme napríklad zajtra schválili v národnej rade uznesenie o referende, nech sa teda ľudia na Slovensku vyslovia, či chcú základne a tréning ukrajinských povstalcov, ktorí budú bojovať v prípadnom konflikte medzi Ruskom a Ukrajinou a ak to zajtra neschvália, či to je dobrý dôvod na to, aby národná rada odmietla túto dohodu ako celok, keď o nej budeme rokovať na februárovej schôdzi národnej rady,“ myslí si Robert Fico. Dodal, že SMER – SD nechce ani americké základne na Slovensku, nechce ani obsah zmluvy, a už vôbec nie tréning ukrajinských povstalcov na Slovensku.

Zdroj: SMER – SD

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás