fbpx
TV VVVIDEO: Prvý celoslovenský kongres miest a obcí strany HLAS

VIDEO: Prvý celoslovenský kongres miest a obcí strany HLAS

-

VIDEO: Prvý celoslovenský kongres miest a obcí strany HLAS

Banská Bystrica 17. marca (TASR) – Do mimoparlamentnej strany Hlas-SD vstupuje Michal Kaliňák, pôsobiť v nej bude ako expert na samosprávy. Kaliňák doteraz zastával post ústredného riaditeľa kancelárie a hovorcu Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), vo funkcii končí ku koncu marca. Jeho vstup do Hlasu-SD oznámil v piatok v Banskej Bystrici na regionálnom kongrese strany jej predseda Peter Pellegrini.

Aktualizujeme.

Video na Youtube:

- reklama -

Kaliňák vo svojom prejave na kongrese poukázal na nedostatočnú komunikáciu a riešenie problémov samospráv zo strany súčasnej vlády. „Práve preto som prijal ponuku od jedinej politickej strany, ktorá to so samosprávami myslí úprimne a vážne. Prijal som ponuku preto, aby som v politike mohol pomáhať, a to najmä samosprávam, aby som mohol meniť to, čo je potrebné, čo je nevyhnutné a čo je nutné,“ vysvetlil Kaliňák.

Hlas-SD chce podľa Kaliňáka po úspešných parlamentných voľbách smerom k obciam a mestám zastaviť chaos, stabilizovať situáciu a podporiť koordinovaný rozvoj samospráv. Strana chce po regionálnom kongrese navštíviť každý okres. „Budeme hovoriť o tom, akými krokmi posunúť krajinu dopredu a samosprávy k výraznejšiemu rozvoju,“ dodal.

Kaliňák svoje rozhodnutie odísť zo ZMOS-u potvrdil tento týždeň pre TASR. Uviedol, že pred rokom v marci avizoval na rade združenia, že ak sa veci nezmenia, nebude mať jeho ďalšie pôsobenie v združení hlbší zmysel. Vo vlaňajších spojených komunálnych voľbách s podporou Hlasu-SD a ďalších strán kandidoval na predsedu Prešovského samosprávneho kraja.

17.3.2023: Tlačová beseda strany HLAS na tému: HLAS SA SPÁJA S ĽUĎMI:

Banská Bystrica 17. marca (TASR) – Programovou prioritou mimoparlamentnej strany Hlas-SD bude rozvoj slovenských regiónov. Pripraviť chce na tento účel plán na vyrovnanie zásadných regionálnych rozdielov v horizonte troch volebných období. Po piatkovom celoslovenskom kongrese strany v Banskej Bystrici to uviedol jej predseda Peter Pellegrini.

„Žiadny človek, ktorý na Slovensku žije, nesmie byť potrestaný len za to, že sa nenarodil v hlavnom meste, ale narodil sa v niektorom z regiónov Slovenska. Každý občan si zaslúži od narodenia rovnaký prístup k rovnako kvalitným službám, ktoré mu majú byť poskytované,“ povedal Pellegrini.

Strana sa vo vyhlásení, prijatom na piatkovom kongrese, na ktorom sa zúčastnili aj zástupcovia miest, obcí a krajov, zvolení vo vlaňajších spojených komunálnych voľbách za Hlas-SD, zaviazala, že v prípade vstupu do budúcej vlády bude partnerom samospráv. Vo svojej politike chce presadzovať princípy decentralizácie, solidarity a subsidiarity.

Ak Hlas-SD bude súčasťou budúcej vlády, výjazdové zasadnutie vlády chce absolvovať počas štyroch rokov dvakrát v každom okrese. „V priebehu prvých dvoch rokov vláda prejde všetky okresy, kde rozhodne o zásadných investíciách a riešeniach problémov a následne o dva roky sa vráti, aby skontrolovala plnenie týchto úloh,“ dodal Pellegrini.

Vstup do strany Hlas-SD na piatkovom kongrese oznámil bývalý ústredný riaditeľ kancelárie a hovorca Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Michal Kaliňák. V ZMOS-e končí koncom marca.

Zdroj: HLAS – SD

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás