fbpx
NázoryVIDEO: PROCES s JUDr. Dušanom Kováčikom, Časť 3: Výpovede...

VIDEO: PROCES s JUDr. Dušanom Kováčikom, Časť 3: Výpovede kajúcnikov výmenou za vlastnú slobodu a majetok?!

-

VIDEO: PROCES s JUDr. Dušanom Kováčikom, Časť 3: Výpovede kajúcnikov výmenou za vlastnú slobodu a majetok?!

Video predstavuje 3. časť zo série videí týkajúcich sa súdneho procesu s JUDr. Dušanom Kováčikom na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v rámci ktorého bol rozsudkom zo dňa 20.09.2021 odsúdený na trest odňatia slobody vo výmere14 rokov.

Vo videu Vám obhajcovia JUDr. Dušana Kováčika priblížia ďalšie z mnohých argumentov, ktoré sú obsahom odvolania proti rozsudku zo dňa 20.09.2021 o ktorom bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

Predmetné video obsahuje argumentáciu týkajúcu sa silnej motivácie spolupracujúcich obvinených tzv. kajúcnikov v procese s JUDr. Dušanom Kováčikom uvádzať nepravdivé skutočnosti. Pri hrozbe trestu odňatia slobody 20, 25 rokov alebo doživotie sú kajúcnici ochotní urobiť čokoľvek výmenou za vlastnú slobodu, majetok a pod.

Pri hodnotení vierohodnoti výpovedí kajúcnikov je podľa rozhodovacej praxe Európskeho súdu pre ľudské práva, Ústavného súdu SR ako aj podľa Najvyššieho súdu potrebné skúmať, aké výhody sú v trestnom konaní kajúcnikom poskytované.

V rozsudku proti JUDr. Dušanovi Kováčikovi, však súd v rozpore s rozhodovacou praxou súdou v rámci celej Éurópy výslovne uvádza, že skúmanie toho aké výhody sú kajúcnikom poskytované nebolo jeho úlohou.

Zdroj: AKJK advokátska kancelária

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás